Найпоширеніші помилки в резюме

Мовчання або відмова роботодавців не завжди свідчить про недостатній рівень вашої професійної кваліфікації чи досвіду та навичок. Якщо на обрану вами вакансію претендує багато здобувачів, менеджеру з персоналу доводиться відсіювати претендентів лише по одному погляду на їх резюме. Тож навіть кілька невеликих помилок у ньому можуть стати причиною відмови роботодавця

Бернард Марр, один з провідних фахівців з ефективності бізнесу, засновник та директор Advanced Performance Institute вважає, що резюме – це не простір для творчості. Рекрутери часто надають вказівки для складання резюме чи супровідного листа недарма: вони хочуть подивитися, наскільки уважним буде претендент на вакансію і наскільки точно зможе їх виконати. Бернард Марр виділяє наступні помилки в резюме, які можуть негативно вплинути на ваше професійне майбутнє.

Порожні місця

Менеджери з персоналу приділяють увагу кожній частині вашого резюме. Чим менше ви надаєте інформації про себе, тим менше, у порівнянні з іншими претендентами, про вас знають HR-ри обраної компанії. Зазначаючи попередній досвід роботи, не полінуйтеся прописати не тільки вашу посаду, а й невеличкий перелік ваших обов’язків. Відсутність деталей може зіграти з вами злий жарт, однак не слід і зловживати цими деталями. Скажімо, не варто зазначати інформацію, яка аж ніяк не допоможе схарактеризувати вас як потрібну людину для цієї посади.

Інша адреса

Доволі поширеної помилки в резюме припускаються ті кандидати, які намагаються надіслати своє його в обхід відділу кадрів.  І направити його у той відділ, у якому є бажання працювати. Але це найчастіше приносить тільки шкоду. В ліпшому випадку ваше резюме просто не помітять, а в гіршому сприймуть цей жест як нездатність виконувати чіткі вказівки, або як бажання робити щось в обхід загальноприйнятим нормам та правилам.

Непрофесійний вигляд е-мейлу

Йдеться саме про вашу адресу електронної пошти. Адже це перше, що бачить менеджер з підбору персоналу – ім’я вашого e-mail. Навіть ті HR-працівники, які стверджують, що нібито e-mail-назва – це діло десяте, на підсвідомому рівні все ж не втримуються від упередженої оцінки незнайомої особистості лише за e-mail-адресою, якщо вона впадає в око. Поставте себе на хвильку на їх місце: вам прийшло два резюме від однаково гарних претендентів на вакансію. Однак перший з них іменується як a.temchenko@, у той час, як інший – seksiboy@. Тож кого ви оберете?

Орфографічні помилки

Навіть, якщо ви не є здобувачем на вакансію журналіста чи редактора, а ваш професійний профіль ніяк не перетинається з написанням великої кількості паперів чи презентацій, орфографія та граматика все ж залишаються важливим пунктом для менеджерів з персоналу. Наявність таких помилок у вашому резюме надасть враження, що ви – людина неуважна, неохайна і малоосвічена. Тож після написання резюме не полінуйтеся переглянути його двічі, або й тричі на предмет таких помилок.

«Дивіться нижче»

Деякі з претендентів на різні вакансії намагаються прикріпити до основного резюме велику кількість додаткової інформації у вигляді наступних сторінок ворду, або, взагалі, окремого  архівного файлу чи то зі своїм портфоліо, чи то просто з результатами-показниками ефективності з попередніх місць роботи. Однак більшість менеджерів з персоналу не мають достатнього часу, аби вивчати усі ваші додаткові файли. Такі додатки потрібно робити лише тоді, коли цього просить сам рекрутер, причому бажано вказати, що ви надаєте додаткову інформацію на запит рекрутера.

Уникнути майже усіх можливих помилок у резюме вам допоможуть ті інструкції, що розміщуються HR-ами щодо відправки резюме на зазначену вакансію після опису самої вакансії. Ця інформація має бути для вас провідною, тому її необхідно читати уважно. Все інше – у ваших руках.