Названо найдорожче місто на планеті

ТокіоЗа інформацією дослідницького центру EIU, найдорожчим містом для життя на планеті визнано Токіо. Про це йдеться у рейтингу найдешевших та найдорожчих для життя міст світу. Столиця Японії навіть випередила Цюріх (минулоріч саме Цюріх був визнаний найдорожчим).

Експерти компанії зазначають, що протягом двадцяти років проведення цього рейтингу Токіо лише шість разів поступалося лідерством. Свого часу найдорожчими було визнано Цюріх, Осло та Париж.

Друге місце у рейтингу найдорожчих міст посіла японська Осака, на третьому розташувався Сідней. Окрім них, у ТОР-10 увійшли Осло, Мельбурн, Сінгапур, а також Цюріх,Париж, Каракас та Женева. Найдешевшими для життя у світі визнані Тегеран, Джидда та Панама. За ними розташувалися Коломбо, Алжир, Катманду та ін.

Дослідники відзначають, що в окремих країнах Азії несподівано відбулося подорожчання життя. Так, 11 азійських міст входять у двадцятку найдорожчих. Серед лідерів за дороговизною життя немає жодного міста, розташованого на території США. Серед інших міст у двадцятці – 8 європейських мегаполіси.

Через фіксований курс місцевої валюти та високі темпи інфляції столиця Венесуели Каракас піднялася на цілих 25 позицій у рейтингу, забезпечивши собі звання «Найбільший прорив року».

Дослідження Economist Intelligence Unit охопило 130 міст планети. В його основу покладено порівняння цін у 160 категоріях (їжа, одяг, ціна на проїзд у транспорті, квартплата тощо). Нагадаємо, раніше дослідницький центр оприлюднив рейтинг найкращих міст для життя. Лідером рейтингу став Гонконг.