Нематеріальна мотивація для IT-працівників

Не секрет, що працівники ІТ-сфери сьогодні є одними з найбільш оплачуваних та затребуваних фахівців на ринку праці.

Вирішивши стати програмістом, абітурієнти можуть очікувати не лише на практичну гарантію працевлаштування після закінчення вишу, але й на цілком достойну зарплату і, звісно, ряд приємних бонусів, наявність яких деколи відіграє вирішальну роль у боротьбі ІТ-компаній за кваліфікованого працівника.

Як правило, роботодавці переконані, що запровадження гнучкого графіку роботи для програмістів та QA-менеджерів приносить більше користі, ніж шкоди. Пояснюється це тим, що продуктивність фахівців цього напрямку підвищується тоді, коли є можливість реалізовувати свої творчі навички в момент, коли є натхнення, а не у чітко регламентовані години. Тож нерідко серед вакансій можна знайти такі, які передбачають можливість працювати за вільним графіком, а, за потреби, і вдома.

Ще одна перевага, яка може допомогти IT-компанії залучити кращого кандидата − комфортний офіс. При чому “комфорт” визначається не лише внутрішнім оформленням та облаштуванням, але й вдалим розташуванням та наявністю безкоштовної парковки для співробітників.

Одним з найпопулярніших мотиваційних факторів, які безпосередньо впливають на продуктивність працівників ІТ-галузі, є можливості для професійного зростання. Це безкоштовні або частково оплачувані курси, тренінги, семінари, конференції.

Більшість компаній для ведення конкурентної боротьби на ІТ-ринку просто змушені займатися освітою своїх працівників, про що обов’язково згадують в описах вакансій.

Не менш важливими факторами, які впливають не лише на потенційний вибір працівником тієї чи іншої компанії, але й безпосередньо на його продуктивність праці є ті, які пов’язані з проведенням часу поза роботою. Зокрема високо цінується, якщо компанія надає можливість займатися спортом (абонементи в спортзал або наявність спортивного майданчика на території офісу компанії) або забезпечує проведення корпоративних заходів, в тому числі і з виїздами на природу.

Чимало роботодавців вважають, що хорошою мотивацією можуть бути ділові відрядження закордон. Саме цей вид діяльності вказується серед переваг в описі вакансії. Окрім того, серед подібних бонусів робітники часто бажають бачити медичне страхування, безкоштовні обіди, програми знижок чи пільгове кредитування і, безперечно, грошові премії.