Нові правила дорожнього руху

Як повідомляє прес-служба Державтоінспекції у Києві, від 15 квітня 2013 року на території України розпочнуть діяти нові правила дорожнього руху. Так, Кабмін прийняв зміни в Правила дорожнього руху постановою №111 від 11 лютого цього року.

Зміни передбачають нововведення, які здебільшого стосуються застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, а також введення дорожніх знаків європейського зразка та дорожньої розмітки. Крім того, у нові ПДД введені такі поняття як “газон”, “денні ходові вогні”, “регулювальник”, “острівець безпеки”, “маневрування”, “вдосконалене покриття”.

У нових правилах дорожнього руху передбачені більш суворі вимоги до руху повз транспортні засоби зі знаком “Діти”. Так, водії, що рухаються по суміжній смузі, повинні зменшити швидкість, а за необхідністю − зупинитися, щоб не наїхати на дітей, що виходять з автобуса.

Також з метою зменшення ризиків виникнення дорожньо-транспортних пригод на дорогах за містом, нові правила дорожнього руху доповнені вимогою для транспортних засобів у період з 1 жовтня до 1 травня рухатися поза населеним пунктом у світлий час доби із ввімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

У ПДД 2013 до жовтої та білої дорожньої розмітки додається також розмітка синього кольору (парковка на проїжджій частині), а також помаранчева (тимчасова розмітка).

Щодо нових дорожніх знаків, будуть введені, до прикладу, такі: “Культова споруда”, “Промислова зона”, “Пункт зупинки трамваю”, “Кінець пункту зупинки трамваю”, “Фото-, відеофіксація порушень”.

Також важливий момент у нових ПДД − зміна поняття “темний час доби”. Тепер воно позначає частину доби від заходу до сходу сонця. Раніше цим поняттям позначався період від 30 хвилин після заходу сонця (від кінця вечірніх сутінок) і від 30 хвилин до сходу (початок ранкових сутінок).