Обсяги кредитування агросектору зросли

За повідомленням УНІАН, обсяги кредитування в український аграрний сектор на кінець червня поточного року склали 38,3 млрд гривень, що на 6,5% більше, аніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляється у статистичному звіті Нацбанку України.

Так, згідно з даними звіту, у червні спостерігалося пришвидшення темпів приросту кредитів аграріям до 6,5%. У травні ж цей показник становив 5,7%.

Приріст був сформований лише за рахунок зростання кредитів, наданих у нацвалюті, обсяги яких від початку року збільшилися на 2,7% і вже на кінець червня дорівнювали 28,2 млрд грн. Щодо кредитування в іноземній валюті – воно скоротилося від початку року на 1,4%, до 10,1 млрд грн.

Обсяг видачі нових кредитів дорівнював 6,5 млрд на кінець червня, що більше на 63%, аніж показник на кінець червня 2012 року і на 26,6% перевищує травневий показник поточного року.

У червні відсоткова ставка по кредитам с/г корпораціям (без урахування овердрафту) в національній валюті склала 14,3% супроти травневих 16,6% (поточного року) і 18,9% в червні минулого року. Ставка в інвалюті у червні дорівнювала майже 8%, натомість у травні цей показник дорівнював 8,4%, а у червні минулого року 7,2%.