Офісна агресія по-українськи

Майже всі українські офісні працівники зіштовхуються із цькуванням на роботі. Більшість із них просто спостерігає над проявами агресії і вважає, що жертва повинна сама вирішити ситуацію.

До слова, трохи менше половини працівників опинялися у ролі жертви. Таку інформацію оприлюднили дослідники Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

83% офісних працівників були свідками агресії у колективі, а 46% довелося відчути себе у ролі жертви. Натомість усього 9% респондентів зізналися, що самі виступали у ролі агресора.

Варто зазначити, що працівники середніх компаній значно рідше стикаються з подібними неприємними ситуаціями. До речі, жінки частіше стають об’єктами цькування, аніж чоловіки: 49% супроти 43%.

Найчастіше офісна агресія виявляється у формі несправедливої критики (40%), надмірних навантаженнях у комплексі з постійними причіпками щодо результатів роботи (34%), спеціальної дезінформації і створенням перешкод для роботи (30%).

Також 27% агресорів проявляють себе у формі відкритого висловлення негативу, 28% – не гребують доносами керівництву і скаргами, пліткують і висловлюють фантазії про жертву 25%, а 28% агресорів дозволяють собі насмішки “за спиною”. Рідше трапляється ігнорування (21%), провокації (20%) і невеличкі капості (21%).

Найчастіше цькування в українських офісах трапляється на рівні керівник-підлеглий (42%) або ж працівник-працівник (30%). Значно рідше колектив налаштований ворожо щодо одного співробітника (11%) або керівник супроти групи працівників (10%). Досить рідко колектив оголошує війну своєму босу (6%).

Найчастіше причинами офісної агресії є особиста неприязнь і недостатнє розуміння, а також розпалювання конфліктів “згори” і загалом нездорова атмосфера у колективі.