Офісні хвороби: як захиститися?

Офісна робота нерідко пов’язана з безліччю факторів, які щодень підривають здоров’я працівників. Регулярний стрес, надмірні навантаження, сидячий спосіб життя та нездорові швидкі перекуси замість повноцінного обіду, протягом дня завдають чималих ударів по організму. Про активне, повноцінне здорове життя офісному працівникові залишається тільки мріяти.  Тож як уберегтися від усіх «офісних» хвороб, які на вас чатують кожного робочого дня?

Погіршення зору

Якщо ви проводити перед монітором 7-8 годин на день без регулярних перерв, то рано чи пізно слід очікувати на появу проблем із зором. Безперервна, ненормована робота за комп’ютером спричинює симптом «сухого» ока. При цьому багато хто робить помилку, намагаючись покращити ситуацію, і використовує судинозвужувальні краплі. Такі краплі знімають почервоніння, але їх не можна використовувати без рекомендацій лікарів.

Якщо вже вирішили самостійно обирати захисний засіб, то зволожувальні краплі з принципом дії «натуральної сльози» допоможуть покращити самопочуття, а не просто прибрати симптом. Не можна ні в якому разі терти свої втомлені очі, адже так до них потрапляє інфекція. Намагайтесь робити щогодини короткі перерви, хоча б на 5-7 хвилин, або спробуйте вправи для очей.

Зайва вага

Проблема зайвої ваги офісного співробітника спричинюється насамперед трьома факторами: стрес, недостатня фізична активність, нездорова їжа. Причому, як правило, стрес і нездорове харчування тут пов’язані. Офісні працівники нерідко «налягають» на солодке: цукерки, чай з цукром, печиво, швидкорозчинна кава з вершками. Ці всі продукти швидко тамують голод і до того ж спричинюють вироблення гормону ендорфіну, який ненадовго змушує нас почуватися значно краще. Однак ці ж продукти доволі швидко осідають зайвими кілограмами у тілі.

Якщо у вас не має змоги споживати повноцінний теплий здоровий обід на роботі, або не зважаючи на обід ви все одно відчуваєте голод, замініть цукровмісні продукти на більш корисні снеки: фрукти, сухофрукти, морква, селера, злакові хлібці. Можна споживати також не смажені горіхи і гіркий шоколад, однак у невеликих кількостях.

Старайтеся пити поменше кави та енергетиків, вживайте побільше зеленого чи трав’яного чаю та чисту воду. Відвідуйте після робочого дня спортзал, це не тільки нормалізує вашу вагу, але й позбавить стресового напруження. Якщо не маєте змоги чи сил вирушити до спортзалу, відмовтеся від ліфта чи наземного транспорту: спробуйте пройти пішки кілька поверхів чи подолати трохи більшу відстань від стоянки/станції/зупинки до вашого дому.

Алергія

Постійно турбує нежить чи легкий кашель, які ніяк не виліковуються з прийомами протизастудних засобів? Можливо у вас з’явилася «офісна алергія». Звичайний та паперовий пил, у купі з токсичними речовинами, що потрапляють у повітря з кондиціонерів, сканерів, принтерів та іншої офісної техніки, можуть стати причиною алергічних реакцій.

Ослаблений від постійного стресового напруження та ненормованого режиму роботи організм найлегше піддається такій офісній хворобі. Спробуйте частіше провітрювати приміщення, протирайте свій стіл вологою серветкою хоча б двічі на день, обов’язково викидайте сміття та намагайтеся виходити надвір під час обідньої перерви. Всі ці прості рекомендації якщо не вилікують вас, то точно послаблять неприємні симптоми.