Офісний дрес-код: необхідність чи обмеження свободи?

Дрес-кодУ кожній серйозній компанії, яка прагне справити позитивне враження на своїх клієнтів та ділових партнерів, зазвичай розроблені чіткі правила офісного дрес-коду. Звичайно, до цього явища можна ставитися неоднозначно: хтось вважає його невід’ємною ознакою образу ділової людини, а для когось офісний дрес-код видається лише примхою керівництва.

Але, погодьтеся, одяг у наш час має чимале значення. Приміром, було б дивно спостерігати за діловими переговорами, учасники яких сиділи б за круглим столом у спортивних костюмах або у відвертому вбранні.

Втім, класичний дрес-код прийнятний далеко не для всіх офісних працівників. Наприклад, у рекламних агенціях, дизайн-бюро, офісах інтернет-ресурсів та подібних креативних просторах правилами офісного дрес-коду послуговуються рідко.

Та якщо ви влаштувалися до компанії, де діє класичний офісний дрес-код, «Консалтинг в Україні» радить вам дотримуватися кількох основних правил.

Класичний жіночий офісний дрес-код передбачає костюми (брючні або зі спідницею) у поєднанні з блузами, стриманими топами, тонкими джемперами. Колір костюму повинен бути спокійним, у пастельних або темних тонах, бажано темнішого відтінку, аніж блуза. У теплу пору року більш органічним буде світлий одяг, а у холодну – темні тони.Правила офісного дрес-коду

Елементи костюму повинні гармонійно поєднуватися між собою, тому під час вибору одягу уникайте контрастних кольорів, помітних візерунків, пряжок, великих блискучих ґудзиків та інших об’ємних декоративних елементів.

Останнім часом все більш популярним елементом офісного дрес-коду стають сукні. Але тут важливо не перестаратися з кольором, малюнком, довжиною та вирізом. Уникайте яскравих вставок та декорацій у вигляді вишивки, блискіток, ланцюжків.

Обов’язковим елементом жіночого дрес-коду є наявність колготок або панчіх у будь-яку пору року. До речі, найбільш прийнятною довжиною спідниці є трохи вище коліна або за коліно, але у жодному разі не міні. Узимку не слід надягати під спідницю утеплені колготи або рейтузи. Найкраще – перейти на підходящий брючний костюм та більш щільні колготи.

Взуття найкраще підбирати строге, із закритими пальцями на невисокому каблуку. У теплу пору не слід приходити в офіс у босоніжках з яскравими квітками, камінцями, великими пряжками або у сабо.

Правила офісного дрес-коду для чоловіків дещо простіші, адже чоловіки рідко зловживають декоративними елементами одягу. Для представників сильної статі завжди влучним буде темний костюм, світла сорочка, вдало підібрана краватка та начищені темні черевики. Узимку до сорочки можна вдягати жилет у стриманій кольоровій гамі.

І жінкам, і чоловікам потрібно слідкувати, щоб діловий одяг не обтискав фігуру, був зручним та охайним. Офісний дрес-код, крім вимог щодо одягу, передбачає й інші елементи. Приміром, макіяж повинен бути стриманим, волосся − свіжим та акуратно зібраним, нігті – без агресивного манікюру та яскравих кольорів лаку.

Офісний дрес-код хоч і не є запорукою успішної кар’єри, проте він допоможе краще порозумітися з колегами та керівництвом, зосередитися на роботі та відчути себе частиною ділового світу.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.