Онлайн-телебачення від Microsoft закриють

Сервіс онлайн-телебачення MSN-TV планують закрити до 30 вересня 2013 року – таке повідомлення з’явилося на офіційному сайті корпорації Microsoft. Своє рішення щодо закриття компанія пояснила швидким розвитком інноваційних технологій – «за останні роки з’явилося багато нових шляхів виходу в інтернет».

Сервіс MSN TV, який спершу називався Web TV, було розроблено Стівом Перлманом ще в 1996 році, корпорація Microsoft придбала розробку у 1997 за 425 млн $, а остаточне перейменування у MSN TV відбулося у 2001 році. Першочергово сервіс розроблявся як спеціальна телеприставка, що дозволяла користувачам підключатися до Мережі, використовуючи телевізор як монітор.

Її популярність була зумовлена двома факторами. По-перше, продукт спрощував мережевий доступ з дому, в той час, коли інтернет був не настільки поширеним для приватних потреб. А по-друге, MSN TV просувався як продукт Microsoft, що дозволяло зручно поєднувати і інші продукти: MSN Messenger, новинний ресурс msn.com та MSN Hotmail.

Аналітики пов’язують закриття MSN TV з нещодавньої новиною про купівлю Samsung Electronics аналогічного стартапу ізраїльського Boxee, розробленого для вільного доступу до інтернет-контенту з телевізійного екрану. Важливим фактором також є стрімке зростання популярності Apple TV. Хоча і не варто ігнорувати останні дослідження NPD DisplaySearch, за якими, ще в першому кварталі цього року глобальний ринок телебачення скоротився на ще на 3%, при тому, що за весь 2012 попит впав на 6% загалом.

Користувачі MSN TV отримали інструкції, за якими вони можуть віддати приставку на утилізацію, в той час, як їх особисті дані залишаться на сервері Outlook та хмарній технології зберігання даних SkyDrive. Колишні юзери також отримують безкоштовний доступ через MSN Dial-Up, хоча і не відразу – остаточна заміна відбудеться лише до кінця 2013 року.