Основні правила e-mail розсилки

E-mail розсилка досі залишається одним із найпотужніших інструментів у роботі не лише піар-менеджерів але й фахівців у сфері продажу.

Але часто через помилки під час написання та оформлення тексту для розсилки у кінцевому результаті e-mail не досягає адресата або створює низку перешкод на шляху успішної взаємодії з потенційним клієнтом. Як же правильно побудувати e-mail комунікацію?

Для початку слід розібратися з базою контактів. Чимало менеджерів купують бази розсилки, але такий крок часто тягне за собою проблеми. Не виключено, що у базі можуть бути випадкові контакти, тому повідомлення можуть розцінюватися як спам і неабияк зашкодити репутації компанії, від імені якої ведеться розсилка. Вихід − формувати власну базу, адже головним показником успішності e-mail маркетингу є ефективність (конверсія), а не кількість адрес.

Не слід робити розсилку просто так. Пишіть лише у тому випадку, коли є що сказати, адже незрозумілі або банальні пропозиції точно опиняться у кошику. Пропонуйте адресатам те, що може їх зацікавити: розіграші, знижки, акційні пропозиції тощо.

Важливою є частота розсилки. Звичайно, тут не існує універсальної поради, але значно ефективніше зробити щомісячну розсилку зі справді цікавими пропозиціями, аніж “спамити” потенційних клієнтів по кілька разів на тиждень. В оформленні не використовуйте агресивних кольорів, заголовних літер, не перевантажуйте повідомлення графікою.

Старайтеся якнайзрозуміліше сформувати тему повідомлення. Вона повинна бути прийнятною для аудиторії людей, якій ви адресуєте лист та водночас викликати живий інтерес до вмісту повідомлення. У жодному разі не надсилайте листів без назви.

Бізнес бізнесом, але не слід забувати про право вибору: надайте можливість просто та легко відписатися від розсилки. Цим ви продемонструєте повагу до адресата та його часу.

Також вам може бути цікавий матеріал “Як перетворити відвідувачів сайту на покупців“.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.