Основи графологічної експертизи

У наш динамічний час, коли потік кадрів на підприємствах стає все стрімкішим і нового співробітника часто доводиться підшукувати “на вчора”, значно полегшити роботу hr-менеджеру можуть навички графолога.

Інтерес до аналізу почерку виник ще у давні часи. Приміром, Конфуцій зазначав: “Як немає людей, що однакового говорять, так і немає тих, хто однаково пише”. Аналізом почерку також цікавилися мислителі Давньої Індії, Греції та Китаю. Графологія ж як наука оформилася лише у 1875 році завдяки роботі французького абата Жана Іполіта Мішона.

Графологічна експертиза допоможе оцінити працездатність претендента, його надійність, відповідність посаді, а також низку особистих якостей.  Для аналізу буде достатньо 10-15 рядків написаного від руки тексту на листку без лінійок чи клітинок. Найкраще для цього підходить автобіографія, яку пишуть усі працівники.

Спочатку зверніть увагу на розмір полів, нахил та величину літер, а також на напрям самих рядків. Якщо рядки спускаються донизу, то перед вами або песиміст, або просто засмучена людина. Якщо навпаки – претендент має завищену самооцінку.

Якщо почерк має чітко виражений нахил вліво, то емоції такої людини повністю керують її життям, якщо ж слова нахилені вправо – перед вами також емоційна людина, але вона здатна до цілком раціонального мислення і тримає себе в руках у стресових ситуаціях. Володарі прямого почерку – люди малоемоційні, керуються сухими фактами та логікою.

Скупість можна виявити за шириною полів на листку та за міжрядковими інтервалами. Якщо від полів мало що залишилось, а інтервали між рядками малі – перед вами, швидше за все, любитель зекономити. Ті, хто залишає широкі поля та робить великі відступи, зазвичай полюбляють витрачати чимало.

Великі літери характеризують особу, яка не хвилюється через дрібниці, а зосереджується на головному, а малі – таку людину, яка здатна до саморефлексії, її легко засмутити необережним словом. Звичайно, під час графологічної експертизи враховується ціла низка й інших особливостей, про які ми розповімо згодом.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.