Оцінка майна незабаром подорожчає

Як повідомляє ресурс hronika.info, з початку серпня поточного року проведення оцінки майна стане можливим лише за наявності спеціального сертифікату.

На думку багатьох експертів, така ситуація спричинить відчутне підвищення цін на проведення оцінки. Також вони радять усім, кому необхідно продати, придбати чи обміняти нерухомість або земельну ділянку, провести усі операції до першого серпня, адже саме з цього дня вступить у силу сертифікація оціночної діяльності.

Тобто, нотаріус не зможе оформити угоду, якщо в оцінщика, який провів оцінку майна, не буде відповідного сертифікату, адже такий результат оцінки не матиме жодної юридичної сили.

Отримати жаданий сертифікат оцінщики майна зможуть у 22 українських вишах, де проводитимуться спеціальні курси. Точна ціна за курси поки що невідома, але існують чутки, що десятиденне навчання у столиці обійдеться у 5 тис грн. Така ситуація загрожує залишити оцінщиків у невеликих регіонах без роботи. Натомість їхні місця посядуть ті, хто зміг дозволити собі навчання.

Якщо отримання сертифікатів буде недоступним для більшості оцінщиків, то сертифіковані спеціалісти отримають величезний потік клієнтів, внаслідок чого ціни на оцінку майна можуть значно підстрибнути.
Про подібне нововведення розмови точилися ще минулоріч, тоді ж сертифікати отримали майже сорок спеціалістів, внаслідок чого ціни підвищилися у тридцять разів.