Ouya: перша домашня приставка на “відкритій” ОС

Як повідомляє Сnews.ru, відомий каліфорнійський стартап Ouya оприлюднив інформацію щодо початку прийому попередніх замовлень на одноіменну консоль, яка, зі слів розробників, буде “першою у світі повністю відкритою ігровою приставкою”.

Стандартний комплект цієї домашньої ігрової приставки з одним безпровідним контролером можна буде придбати за $100.

У гаджеті передбачена можливість підключення до 4 Bluetooth-контролерів, завдяки чому можна грати командою. Кожен додатковий джойстик вартуватиме любителям ігр $50.

Програмне забезпечення приставки Ouya − Android 4.2, адаптований спеціально для консолі. “Відкритість” ОС передбачає, що кожен може створити гру та завантажити її у магазин додатків, де ігри будуть в умовно-безкоштовному доступі.

У продаж приставку планують запустити вже 4 червня, а поки що її можна замовити у партнерів проекту в США та Канаді: Amazon, Target, Best Buy, GameStop.

У пристрої передбачений 4-ядерний процесор Nvidia Tegra 3, 1 ГБ ОП та 8 ГБ флеш-пам’яті. Консоль можна підключити до телевізора і відтворювати зображення у розширенні Full HD. Окрім того, ця Android-приставка вміє програвати відео, музику та запускати додатки.

До речі, проект Ouya був заснований улітку 2012 року Джулією Урман, потужним гравцем ігрової індустрії. Засновниця ставила за мету створити “красиву, просту та водночас потужну ігрову приставку, яка б дозволила випускати ігри для ТВ будь-якому розробнику”.

Втім, проект може виявитися провальним, адже нещодавно повідомлялося, що мобільні пристрої обігнали ігрові приставки за рівнем прибутку від ігр.