Озеленення офісу: як правильно підібрати рослини

Дифенбахія

Дифенбахія

Озеленення офісу − надзвичайно важливий момент у створенні сприятливої робочої атмосфери, адже сучасній людині міста і так не вистачає зв’язку з природою. Зелений колір, за спостереженням психологів, знімає напругу та втому, допомагає заспокоїтися, добре розслаблює очі.

Але які рослини найкраще обрати для офісу, щоб вони радували око довгий час? “Консалтинг в Україні” підготував кілька порад щодо озеленення офісу.

1. Найкраще обирати невибагливі рослини, які не потребують частого обприскування та спеціальних добрив. Адже часто в офісах відсутня відповідальна за “благополуччя” рослин особа. Саме тому при виборі рослин в офіс зважайте на їхню стійкість. Рослина повинна бути здатною пережити кількаденну посуху.

Юкка

Юкка

2. Найчастіше в офісних приміщеннях повітря сухе, тому для озеленення офісу чудово підійдуть хлорофітум, дифенбахія, усі види бегоній, алое, традесканція тощо. Ці рослини можна розташувати не тільки на вікнах − вони приживуться і на шафах чи тумбах.

3. Якщо в офісі є багато природного світла і повітря не надто сухе − можна сміливо заводити фікус, юкку, драцену та різні підвиди пальм. Але час від часу листя таких рослин потрібно протирати від пилу та обприскувати. Майте на увазі, що ці рослини довго не проживуть при штучному освітленні.

4. У темних приміщеннях добре себе почуватимуть такі рослини як монстера, філодендрон, аглаонема.

5. Враховуйте той факт, що деяким рослинам узимку потрібна низька температура повітря, тож не розташовуйте у холодну пору року у теплому приміщенні азалію, бегонію, жасмин, мирт, кімнатні троянди, гарденію. Якщо такі рослини вже є в офісі, розмістіть їх на зиму у самому прохолодному приміщенні, температура у якому не перевищує 15 градусів.

6. Вкрай небажано ставити рослини на протягах та під кондиціонерами. Тому обов’язково враховуйте цей фактор при виборі місця для рослин.

Та навіть якщо ваша компанія не має змоги закупити рослини для озеленення офісу – не впадайте у відчай, адже завжди можна скооперуватися з колегами і створити “зелений куточок” з рослин, які з якихось причин не прижилися удома.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.