Пам’ятка SMM початківця

Наповнення та розвиток спільнот компанії у соціальних мережах – робота фахівця з SMM, але часто початківець не може як слід організувати свою роботу, внаслідок чого спільноти бренду не досягають своєї мети, а то й отримують шквал критики з боку відвідувачів, псуючи репутацію компанії.

Оскільки SMM – сфера дуже молода, «Консалтинг в Україні» пропонує вам ознайомитися з кількома важливими правилами роботи з соціальними мережами.

Перш за все, необхідно приділити час плануванню. Складіть контент-план для кожної окремої спільноти. Подумайте, як часто слід оновлювати ту чи іншу спільноту, з якою швидкістю готуватиметься контент, пропишіть орієнтовні інформаційні приводи для повідомлень, визначте, які маркетингові інструменти використовуватимуться для підвищення активності у спільноті тощо.

Майте на увазі, що соціальні мережі – дуже динамічне середовище, тому оновлювати спільноти слід часто, але це не повинно бути схожим на спам. Не слід публікувати кілька повідомлень підряд, робіть це з відривом у часі.

Не забувайте про статистику. Використовуйте усі можливі статистичні дані щодо відвідуваності спільноти та активності у ній. Спостерігайте, який розділ є найбільш популярним, зауважте, який тип контенту найбільше приваблює відвідувачів і активно його розвивайте.

Виділіть час на спілкування з відвідувачами, відповідайте на питання, коментуйте репліки, пояснюйте. Але майте на увазі, користувачі найбільше цінують оперативну відповідь, тому не затягуйте, а відповідайте максимально швидко та влучно.

На якомусь етапі роботи чи не кожен відчуває брак свіжих ідей для контенту. Не соромтеся зазирнути до спільнот конкурентів – можливо, саме там ви знайдете зачіпку для нової ідеї. Будьте також у курсі подій, якими живе суспільство і за можливості використовуйте події для залучення відвідувачів до діалогу. Створюйте теми для обговорення у спільнотах, адже повідомлення на стіні швидко витісняються новими.

Але чи не найголовніше у діяльності SMM-менеджера – бути майстром короткого жанру. Лаконічні повідомлення, що зацікавлюють, смішать, епатують – чудові інгредієнти для наповнення спільнот. Звичайно, тут не можна забувати про характер діяльності компанії, адже неоднозначні коментарі можуть зашкодити не лише репутації бренду, але й вашій посаді.