Переваги та недоліки бюджетних авіаліній

Бізнесмени, а нерідко й менеджери середньої ланки, користуються послугами Low Cost авіакомпаній як для ділових подорожей та відряджень, так і в особистих цілях. Спробуємо з’ясувати, в чому полягають переваги та недоліки таких перельотів, чим вони кращі за традиційний залізничний чи автомобільний транспорт, і за рахунок чого ціни на рейси Low Cost авіакомпаній є такими привабливими.

Основною особливістю Low Cost авіаліній (або, як їх ще називають, бюджетних авіаліній, дискаунтерів чи лоукостерів) є ціна – вона може бути в кілька разів меншою, порівняно з вартістю традиційних авіаперельотів. У багатьох випадках, а особливо в Європі, послуги Low Cost авіакомпанії є навіть дешевшими, ніж послуги залізниці, а час, який витрачається на авіапереліт, є значно меншим, ніж поїздка потягом.

Тож не дивно, що популярність бюджетних авіаліній постійно зростає. Часто лоукости пропонують своїм клієнтам різноманітні акційні пропозиції: безкоштовна реєстрація в аеропорту чи навіть безкоштовний переліт, а якщо пощастить, то можна натрапити на пропозицію, яка буде одночасно включати обидва пункти. Такі акції є особливо популярними серед європейських Low Cost авіаліній.

Якщо з перевагами лоукостів все зрозуміло, то щодо недоліків − не все насправді так просто. Зниження ціни на авіаперельоти  тягне за собою безліч нюансів, про які багато клієнтів можуть навіть не здогадуватись і в результаті опиняються заручниками ситуації. Приміром, загальна сума, витрачена на переліт, може практично не поступатися ціні, яку пропонують традиційні авіакомпанії.

Насправді недоліків є досить багато, хоча насправді більшість з них є звичайними обмеженнями. Одним з таких обмежень, яке притаманне практично усім лоукостам, є обмеження на кількість вантажу, який можна взяти з собою. Так, переважною більшістю бюджетних авіакомпаній дозволяється перевезення не більше 10-ти кілограм багажу, нерідко це обмеження може стосуватися і об’єму.

Досить часто в посадочних квитках не вказується місце, в результаті кращі місця в літаку займають пасажири, які подбали про те, щоб дістатись до аеропорта завчасно. Взагалі Low Cost авіакомпанії стараються економити на комфорті та обслуговуванні пасажирів. Часто буває й таке, що їхні рейси можуть запізнюватись, і відшкодування у цьому випадку не передбачене. Це може виявитись значною проблемою, якщо у вас запланована пересадка на інший літак.

Ще однією особливістю таких авіакомпаній є те, що вони здійснюють свої перельоти, як правило, не з основних аеропортів. Тож, плануючи подорож лоукостом, слід врахувати витрати на добирання до аеропорту. До прикладу, популярна в Україні Low Cost авіакомпанія Wizz Air здійснює свої рейси до Мілана та Венеції, однак в дійсності ви прилітаєте до Бергамо та Тревізо – містечок, від яких ще потрібно майже 50 кілометрів їхати до місця призначення на громадському транспорті або таксі.

Перелічені недоліки є лише найбільш показовими, саме тому, плануючи поїздку, слід уважно вивчити умови тієї чи іншої Low Cost авіакомпанії, врахувати усі супутні витрати і лише після цього зробити остаточний вибір.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.