“Підводні камені” віддаленої роботи

ФрилансВіддалена робота або фріланс могли б видатися ідеальними формами зайнятості для більшості творчих працівників: дизайнерів, копірайтерів, журналістів, редакторів, програмістів та ін. Свій робочий день можна відрегулювати як заманеться: пізніше вставати, працювати ночами або у вихідні.

Віддалений графік дозволяє не витрачати час на дорогу до місця роботи, можна не хвилюватися щодо офісного одягу та обідів, заощадивши на таких витратах  відчутну суму.  Відсутність прив’язки до місця роботи дає неабияку свободу − при бажанні можна переїхати до іншого міста або навіть країни. Але чи все настільки ідеально?

Перед тим як наважитися на таку форму зайнятості, слід оцінити усі “за” і “проти”. Якщо у вас немає окремої кімнати, у якій можна було б облаштувати “робочий кабінет” з усім необхідним − швидше за все, про фріланс доведеться забути. Довести домашнім, що ви “на роботі” на практиці не так вже й просто, особливо, якщо у сім’ї є діти. Окрім того, домашня обстановка сама по собі не сприяє робочому настрою. Звичайно, якщо ви живете самі і не надто любите офіси − варіант з віддаленою роботою може виявитися непоганим.

Другий важливий момент − рутинна віддалена робота не підходить комунікабельним особистостям, які потребують великої кількості людей довкола та постійного спілкування. Хоча при бажанні “соціальний голод” можна втамувати зустрічами з друзями та різноманітними активностями (курси, тренування тощо). Головне − вчасно не дати собі поринути у депресію через брак спілкування.

Проблеми із самоорганізацією є чи не найбільш гострими саме для віддалених працівників. Так, перебуваючи у звичній обстановці, досить складно налаштувати себе на робочий лад. Фрілансеру доводиться долати величезну кількість спокус, які зазвичай відсутні на офісному робочому місці. Саме через погану самоорганізацію фрілансеру нелегко зрозуміти, скільки часу він приділяє роботі. Так, виникає ризик позбутися особистого часу та перетворитися на трудоголіка, що працює чи не цілодобово.

Серед інших “підводних каменів” віддаленої роботи можна виокремити труднощі у кар’єрному рості, адже керівники більше помічають успіхи штатних працівників, з якими взаємодіють особисто. З цієї причини фрілансерам також рідше дістаються бонуси та премії. Наймаючи фрілансерів, часто працедавці не зацікавлені в офіційному оформленні таких працівників, тому чимало “вільних художників” працюють на свій страх і ризик.

Заробітки фрілансерів варіюються залежно від сфери зайнятості та завантаженості, але у більшості випадків вони не відрізняються стабільністю. Фрілансер сам шукає проект, дбає про своє порт фоліо та визначає рівень завантаженості. Звичайно, доводиться забути про такі приємні “дрібниці” як відпустка та лікарняні, адже не завжди вдається відірватися від комп’ютера та добре відпочити.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.