Працедавці-шахраї: що потрібно знати

Під час пошуку роботи можна натрапити на працедавців, які користуються довірою шукача у власних цілях. У результаті ви можете витратити свій час і сили задарма або взагалі позбутися відчутної суми грошей.

Серед найпоширеніших схем обману кандидатів Work.ua виділяє наступні.

1. Платіть гроші. Слід насторожитися, якщо працедавець пропонує вам зробити закупку матеріалів для подальшої роботи. Вас можуть попросити заплатити за оформлення документів, купити форму, обладнання тощо. Люди, яким дуже потрібна робота, часто купують запропоноване, не задумуючись, що працедавець повинен платити працівнику, а не навпаки.

Також будьте обережними, якщо вас просять сплатити за послуги працевлаштування. Хоча виставляти рахунок шукачам за такі послуги і заборонено, але фірми-шахраї знаходять різні способи. Приміром, просять сплатити за консультації з працевлаштування тощо.

2. Працюйте безкоштовно. Існує чимала кількість вакансій, у яких просять виконати неоплачуване тестове завдання: написати статтю, опис до товару, слоган тощо.

З одного боку, зрозуміло, що працедавця цікавлять конкретні навички претендента, але з іншого – у відгук на вакансію компанія може отримати чи не сотню унікальних текстів потрібної тематики. Прослідкувати, яким чином вона їх використає – дуже складно, як і розпізнати шахраїв, які розміщують вакансію суто з метою отримання безкоштовного контенту.

3. Ми вам зателефонуємо. Деякі компанії чи не постійно тримають одну і ту саму вакансію відкритою, запрошуючи кандидатів на співбесіди, але у результаті не беруть на роботу нікого.

Трапляється, що великі компанії формують базу кандидатів на випадок звільнення цінних працівників. Так відділ HR полегшує собі роботу. Тому не слід засмучуватися, якщо вам не зателефонували опісля доволі вдалої співбесіди. Щоб не витрачати свій час задарма, час від часу слідкуйте за вакансіями у секторі.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, перед тим як мати справу з тим чи іншим працедавцем, пошукайте у Мережі відгуки про нього. Можливо, саме цей працедавець вже неодноразово використовував безкоштовну працю шукачів або використовував інші методи шахрайства на ринку праці.