Правила адаптації після відпустки

Мрії про відпустку зазвичай надихають та стимулюють під час щоденної роботи. Однак, коли відпустка добігає кінця, багато хто відчуває на собі згубний вплив «післявідпусткової депресії». Як правильно налаштуватися на роботу після відпустки і увійти в нормальний режим?

Психологи запропонували декілька корисних порад, що дозволяють безболісно для нервів і організму увійти в робочий графік.

По-перше, останні пару днів відпустки варто провести вдома і у розслабленому режимі. Якщо ви плануєте подорож, то повертатися з неї краще за два-три дні до виходу на роботу. Не призначайте забагато зустрічей з родичами, друзями на ці останні дні, особливо якщо зустрічі тривалі та передбачена важка їжа і алкогольні напої. Це хоч і відпочинок, але стресовий для організму.

По-друге, не завалюйте себе надто великими обсягами роботи з перших робочих днів. Певна річ, що за час вашої відпустки кількість завислих робочих питань і зросла, але лише раціональний і поміркований підхід до них допоможе владнати справи швидко і безстресово.

Також психологи радять правильно переключатися з роботи на дозвілля, а саме: добре продумати свій вільний час після кінця робочого дня. Максимально урізноманітнюйте свій відпочинок, щоб не залишити місце для сірої рутини буднів, тоді у вас буде відчуття, що відпустка продовжується.

Налаштуватись на роботу допоможуть такі дрібниці, як нова канцелярія, по-новому організоване робоче місце. Подумайте також і над новими цілями, сплануйте, чого б ви хотіли досягти за цей робочий рік чи півріччя, які речі придбати, який кар’єрний крок зробити. Психологи також стверджують, що варто сприймати новий робочий період як перегорнутий чистий аркуш, можливість новітніх починань і досягнень.