Правила вибору консалтингової компанії

Якщо ви вже виділили низку проблем, які заважають розвиткові вашого бізнесу, то наступним кроком буде вибір консалтингової компанії відповідно до напрямку вашої діяльності. Чи існують універсальні критерії вибору консалтингової компанії, які дозволять не помилитися з вибором? Насправді вони є і цих критеріїв не так багато, але їх обов’язково потрібно брати до уваги.

Щоб обрати надійну консалтингову компанію, зважайте на її досвід, кадровий склад, базу клієнтів та ціну послуг. Не слід нехтувати також і незалежними рейтингами у ЗМІ. Перш аніж зателефонувати до тієї чи іншої консалтингової фірми, зберіть про неї максимальну кількість інформації: відвідайте її сайт, з’ясуйте, як давно працює компанія на ринку консалтингових послуг, поцікавтеся керівним складом та основними принципами її роботи.

Досвід роботи – чи не основний показник успіху, тому остерігайтеся замовляти послуги у новачків у сфері консалтингу, а також у молодих філіалів західних компаній (адже далеко не всі іноземні стратегії успішно спрацьовують на українському ринку). Якщо консалтингова фірма працює 5-10 років, то вона вже певно «стоїть на ногах», якщо ж більше 10 – ця компанія, швидше за все, доволі серйозна та має неабияку клієнтську базу і чітко сформовану стратегію роботи.

Кадровий склад консалтингової компанії – це запорука її успіху та того, що ви як клієнт отримаєте кваліфіковану консультацію та дієву допомогу у веденні бізнесу. Деякі компанії розміщують на своїх сайтах коротку довідку про своїх консультантів, але більшість консалтингових фірм уникає цього з метою захисту від хедхантерів.  Звичайно, ви можете особисто поцікавитися досвідом та кваліфікацією працівників фірми безпосередньо при зустрічі.

Клієнти консалтингової компанії. Як досвідчений фахівець пишається своїм портфоліо, так і консалтингові фірми пишаються своїми іменитими клієнтами, перелік яких вони зазвичай розміщують на сайті. Якщо ж з сайту компанії не зрозуміло, як давно вона працює на ринку та хто її клієнти – варто насторожитися.

Ціна на консалтингові послуги часто є вирішальним фактором при виборі консалтингової фірми, особливо представниками малого та середнього бізнесу. На ринку немає чітких тарифів на надання тієї чи іншої консультації, тому вартість може значно варіюватися. Звичайно, слід мати на увазі, що ціна залежить від досвіду консалтингової фірми, її бренду, кадрового складу  і у більшості випадків є показником якості, тому економія може зіграти проти вас.

Якщо ви врахували всі критерії, то наступний крок – це телефонна розмова та зустріч з метою ближчого знайомства з консультантами вашого бізнесу. Звичайно, слід мати на прикметі кілька компаній, адже після зустрічей вам точно стане зрозуміло, з ким варто мати справу.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.