Про що не слід писати у резюме

РезюмеГрамотно та цікаво складене резюме − шанс потрапити на співбесіду та отримати роботу своєї мрії. На сторінках “КвУ” ми вже розглядали деякі секрети з написання резюме. Цього разу ми поговоримо про те, які деталі біографії не слід висвітлювати у резюме.

Суть резюме − надати працедавцеві максимально цікаву для нього інформацію, яка відповідатиме вимогам посади, на яку ви претендуєте. Читати кілька сторінок тексту ніхто не буде − тому намагайтеся розмістити всю інформацію на одному листі А4.

Отже:

1. Не зазначайте у резюме свої шкільні досягнення. Нікого з працедавців не цікавить, як ви вчилися у школі і скільки грамот отримали. Якщо ви розпочинали навчання у кількох вишах і не закінчили якийсь з них, необов’язково про це вказувати. Працедавців цікавить базова або повна вища освіта, яка надає вам право працювати у тій чи іншій галузі, курси, участь у профільних тренінгах, майстер-класах, конференціях тощо.

2. Не слід описувати всю свою трудову біографію, розпочинаючи з першої роботи. Адже навряд працедавця зацікавить ваш досвід двадцятирічної давнини. Особливо не слід розписувати той досвід, що не має жодного стосунку до посади, на яку ви претендуєте. Натомість досвід у цій галузі та суміжних слід висвітлити детально, описати, які посади займали, які обов’язки виконували та яких результатів досягли.

3. У резюме не слід зазначати дані про стан свого здоров’я, фізичні параметри. Звичайно, окрім випадків, коли ці дані безпосередньо пов’язані з характером майбутньої роботи.

4. Однозначно не потрібно писати у резюме причини звільнення з попередньої роботи, описувати своє ставлення до керівництва та колег тощо. Уникайте розповідей у подробицях про те, що вам не подобалося на попередньому місці також і під час співбесіди.

5. Ніколи не розміщуйте у резюме неправдивих даних щодо освіти, досвіду роботу, своїх знань та навичок, адже більшість працедавців обов’язково поцікавляться у вашого колишнього шефа щодо вашої кандидатури, особливо, якщо ви влаштовуєтеся у серйозну компанію.

Журнал “Консалтинг в Україні” бажає вам швидкого та ефективного пошуку роботи!

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.