Продажі ПК впали на 10%

Світовий ринок персональних комп’ютерів впав на 9,7% у поточному році. Про це повідомляється у дослідженні аналітичної компанії IDC. Хоча ще у березні зниження прогнозувалося у розмірі 7,8%.

Експерти зійшлися на думці, що за підсумками цього року на світовому ринку ПК буде реалізовано майже 315,4 мільйонів одиниць персональних комп’ютерів, натомість минулоріч було продано 349,2 млн одиниць.

Прогнозується, що у 2014 році світові поставки ПК впадуть на 2% і лише у 2015 році експерти IDC очікують невеликого приросту − 1%. Аналітики не радять продавцям ПК розраховувати на те, що продажі колись іще виростуть, адже пік був у 2011 році.

При цьому поставки планшетів на світовий ринок у цьому році складуть 227,4 млн одиниць, що, хоча й на 2 млн менше, аніж за попереднім прогнозом, але на 57,7% більше, аніж за підсумками минулого року.

Прогноз щодо поставок планшетів був знижений з урахуванням зростаючої конкуренції з боку планшетофонів. Окрім того, на ринку з’явилися нові типи пристроїв: це окуляри із виходом в Мережу Google Glass, а також гібрид смартфону і годинника iWatch.

Але прогноз щодо поставок планшетів на ринки країн, що розвиваються, було збільшено. Так, до 2017 року на ринки Латинської Америки, Азії, Центральної і Східної Європи припаде більше половини світових поставок веб-планшетів.