Професії, що будуть затребувані в найближчі 5 років

Сьогодні перед молоддю гостро постає питання: яку професію обрати, щоб опісля років навчання вийти на ринок праці затребуваним фахівцем? Адже в Україні існує надлишок одних спеціалістів і водночас гострий дефіцит інших.

Ситуація на ринку праці

Так, за інформацією Валерія Ярошенка, в.о. голови Держслужби зайнятості, на вакансію економіста і юриста зараз в країні претендує по 30 чоловік, натомість пошук кваліфікованого зварювальника або токаря може виявитися складною справою, адже такі спеціалісти на вагу золота, пише ubr.ua.

Експерт зазначає, що якщо така тенденція збережеться, скоро працювати на вітчизняних підприємствах буде нікому. Також у Держслужбі зайнятості повідомляють про дефіцит досвідчених механіків, техніків та агрономів.

Професії державного значення

До речі, нещодавно Кабмін оголосив професію “тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” однією із найважливіших для українського ринку праці. Серед трійки найзатребуваніших уряд виокремив також сантехніків і майстрів швейної справи. В 2017 році на підготовку таких фахівців було виділено 50 млн грн.

Зараз щомісячна заробітна плата для звичайних трактористів дорівнює 6-8 тис. грн, а фахівець широкого профілю (комбайнер зі знанням імпортної техніки або тракторист-механізатор) може розраховувати на 15 тис. заробітної плати.

Нагадаємо, що від минулого року Міністерство освіти і науки затверджує список професій, які мають загальнодержавне значення. Так, у листопаді-2016 експерти визначили 19 таких спеціальностей, серед яких: токар, фрезерувальник, верстатники деревообробних верстатів, а також верстатники широкого профілю, слюсарі з ремонту дорожньо-будівельної техніки, помічники машиністів тепловозів і електровозів, наладчики верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням та ін.

Цікаво, що до цього списку потрапили професії виноградаря і бджоляра. Це пов’язано з тим, що Україна стає провідним постачальником меду до ЄС, а ще в 2016 році на 44 учня ПТУ, що вчилися на виноградарів, було відкрито 1622 вакансії.

Причини дефіциту технічних спеціалістів

Як зазначив Сергій Біленький, член президіуму Ради Федерації роботодавців України, сучасна молодь не поспішає обирати технічні спеціальності, а спеціалісти, які працюють на ринку зараз, йдуть на пенсію. Тож дефіцит працівників технічних галузей постане особливо гостро, коли в Україну прийдуть іноземні інвестори і відкриють тут виробничі майданчики.

Також стало відомо, що невдовзі Держслужба зайнятості тісно співпрацюватиме з бізнесом щодо підготовки необхідних українському ринку праці фахівців. Так, було підписано відповідний меморандум між Федерацією працедавців, Об’єднанням організацій працедавців і Державною службою зайнятості.

Приміром, вже зараз бізнесу гостро не вистачає кваліфікованих інженерних кадрів, зокрема для обслуговування підприємств аграрного сектору.