Прогноз цін на житло 2013

Элитное жильеЗа повідомленням експертів журналу «Forbes Україна», у 2013 році ціни на житло економ-класу якщо й зростатимуть, то мінімально, а от у бізнесовому сегменті буде відчутний дефіцит нового житла.

У році, що минув, у Києві в експлуатацію було введено 1,2 млн м2 житла, серед яких 2/3 – новобудови класу «економ». Експерти вважають, що у 2013 році ціни на таке житло можуть зрости хіба що за рахунок зростання цін в окремих будинках. Якщо економічна ситуація у країні залишатиметься стабільною, то ціни на елітну житлову нерухомість зростуть до 7%. У разі ж девальвації гривні та погіршення економічних показників країни, ціни на економ-житло спочатку «заморозяться», а потім впадуть.

Але, попри прогнози, динаміка цін на житло залежатиме і від кожного проекту зокрема, адже чим проект успішніший, тим більше покупців він може залучити і підняти ціни.

Щодо вторинного ринку, підвищений попит очікується на житло у тих будинках, які введені в експлуатацію кілька років тому. Квартири в них зазвичай вже відремонтовані і мають хороший стан. Також попитом користуватимуться будинки з капітальним ремонтом та старовинні споруди.

Експерти зазначають, що в економ-сегменті найпопулярнішим є перепродаж квартир з метою покращення житлових умов. У цілому очікується, що зростання вартості такого житла буде незначним, у межах 2-3%. Адже саме цей ринок найбільш насичений пропозиціями.

Очікується, що до кінця 1-го півріччя ціни будуть на рівні $ 1284/м2. Ціни на бізнес-житло у середини року будуть на рівні $ 2247/м2, що пов’язано зі складністю будівництва елітних об’єктів через підвищені вимоги до інфраструктури та якості загалом. Натомість ціни на житло преміум-класу не залежатимуть від економічної ситуації, адже цінова політика на житло у цьому сегменті фактично є довільною.