Прогноз розвитку ринку мобільного зв’язку

У шведській компанії Ericsson, що спеціалізується на виробництві телекомунікаційного обладнання, оприлюднили інформацію про тенденції розвитку ринку мобільного зв’язку до 2018 року. Результати цього дослідження були опубліковані у звіті Mobility Report.

Зокрема шведські спеціалісти прогнозують, що до цього часу кількість власників смартфонів зросте у чотири рази. Це неминуче приведе до збільшення обсягу інтернет-трафіку, завантаженого за допомогою мобільних телефонів та смартфонів, а відповідно слід очікувати і росту інвестицій у обладнання, яке здатне забезпечити передавання інформації з великою швидкістю, від операторів мобільного зв’язку.

Цікаво, що у попередньому прогнозі, опублікованому наприкінці 2012 року фігурувала цифра у 3,3 млрд смартфонів, в той час як за результатами найсвіжіших досліджень на 2018 рік у світі може налічуватись вже 4,5 млрд смартфонів (сьогодні в мережах мобільних операторів по всьому світу зареєстровано 1,2 млрд «розумних» телефонів).

Станом на кінець першого кварталу 2013 року частка смартфонів на усьому ринку мобільних телефонів у світі складає понад 50%, в той час, як на наприкінці минулого року цей показник складав всього 40%. Судячи з такої динаміки зростання ринку смартфонів, прогноз компанії Ericsson є цілком ймовірним, і якщо й цифри будуть коригуватись то, скоріш за все, у більшу сторону.

Прогнозується, що через 5 років обсяги мобільного інтернет-трафіку будуть обчислюватися 12-кратними показниками. При чому левову частку усього трафіку складатиме відеоконтент, обсяг якого буде щорічно збільшуватись на 60%. Вже сьогодні деякі оператори оприлюднюють цифру у 2,6 Гб на місяць, які у середньому витрачають їхні клієнти саме на перегляд онлайн відеороликів.

Наслідком такого зростання активності користувачів мобільного інтернету стане будівництво високошвидкісних мереж LTE. Шведські аналітики прогнозують, що до 2018 року на технології 4G перейдуть 60% користувачів мобільних телефонів, на сьогодні ж ця цифра складає ледь більше 10%. Позначку в 1 млрд користувачів LTE-мережі повинні подолати вже через 4 роки.