Прогноз: ринок ноутбуків зростатиме завдяки трансформерам

На думку аналітиків NPD DisplaySearch, ринок ноутбуків протягом майбутніх п’яти років зросте більш аніж удвічі. Так, очікується, що обсяг ринку цих пристроїв з теперішніх 367,6 мільйонів одиниць до 2017 року досягне 762,7 мільйонів.

Основним фактором зростання ринку експерти визначили майбутні суттєві зміни у конструкції мобільних комп’ютерів, адже планшетні пристрої наразі замінюють стандартні лептопи, а сенсорний екран стає невід’ємною частиною все більшої кількості різноманітних пристроїв.

Ще у минулому році частка ноутбуків із сенсорними екранами становила біля 3%, але у поточному році прогнозується зростання до 12%. Сенсорні екрани вже є у 77% мобільних телефонів і всіх планшетів. Планшети стали незамінним атрибутом сфери бізнесу, адже на ринку з’являється все більше рішень з можливістю трансформації, коли до планшету можна підключити клавіатуру, таким чином перетворивши його на повноцінний ноутбук.

Крупні виробники персональних комп’ютерів не залишилися осторонь «сенсорного буму»: HP і Lenovo вже представили на ринку сенсорні ноутбуки, хоча успішні продажі таких пристроїв стримує чимала вартість модулів сенсорного вводу. Приміром, лише сам модуль без затрат на інтеграцію вартує біля $80.

Як прогнозують у NPD DisplaySearch, вже у поточному році світові поставки планшетів зростуть майже на 70% відносно до поставок 2012 року, досягнувши 256,5 млн одиниць. У короткостроковій перспективі прогнозують зростання ноутбуків із сенсорними екранами, а також ультра буків.