Просування товарів для аудиторії старшого віку

ЕкономіяЗрозуміло, що просування товарів для різних вікових груп не буде однаковим. Раніше на сторінках «Консалтингу в Україні» ми піднімали тему дитячої аудиторії у рекламі. Цього разу ми поговоримо не лише про рекламу, але й про маркетингові стратегії просування товарів для аудиторії старшого віку (50+).

Прощаємося з міфами щодо аудиторії 50+

Перш за все, маркетологам слід розпрощатися з кількома міфами щодо цієї аудиторії, адже люди старшого віку – не завжди фінансово обмежені та мають проблеми зі здоров’ям. Справді цінних фахівців з досягненням пенсійного віку зазвичай не звільняють, тому вони можуть мати більшу купівельну спроможність, аніж молодь чи середня вікова аудиторія.

Здебільшого покупці зрілого віку купують те саме, що й їхні діти: продукти харчування, побутові товари, техніку, одяг тощо. Але різниця полягає у тому, якими критеріями керується аудиторія 50+ під час вибору товару.

Чим керуються люди “третього віку” при покупці?

Важливою рисою у купівельній поведінці людей старшого віку є прагматичність. Оскільки вони більш раціональні у своєму виборі, під час підготовки рекламних повідомлень слід враховувати цей фактор. Наголошуйте на тривалій дії товару (побутового засобу, крему тощо), його безпечності, економічній упаковці.

Інша риса цієї аудиторії – консервативність. Якщо покупці звикають до певної марки, то навряд будуть змінювати вподобання. З цієї причини небажані постійні зміни дизайну упаковки, ребрендинг.

Купуючи товар, представники старшого віку очікують вирішення конкретної проблеми. Найкраще, якщо у рекламному повідомленні ви окреслите кожну і доведете, що ваш товар легко їх вирішує.Пенсіонер

Не слід забувати і про важливість ціни для аудиторії старшого віку, адже для таких покупців економія перетворюється на своєрідну азартну гру, тому економічний побутовий засіб буде популярнішим для покупців 50+, аніж звичайний.

Оскільки люди зрілого віку дбайливіше ставляться до техніки, аніж молодь, вони більш схильні до купівлі допоміжних товарів (чудо-порошку для подовження життя пральної машинки тощо). Більш уважно такі покупці ставляться й до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких, тому, якщо є можливість напряму запропонувати товар, більш ефективною буде пропозиція, скажімо, пароварок, соковитискачів, зволожувачів повітря, аніж тостерів чи фритюрниць.

Де рекламувати товари для людей зрілого віку?

Якщо ваша задача – пропозиція масового товару, ефективно покрити аудиторію 50+ допоможе телереклама, адже більшість пенсіонерів полюбляє розважати себе «мильними операми» та різноманітними шоу, аніж походами у кіно чи посиденьками у кав’ярнях. Хоча телевізійна реклама і не є дешевим задоволенням, але у нашому випадку вона буде значно результативнішою, аніж реклама на зовнішніх носіях.

Не слід нехтувати також рекламою на радіохвилях, особливо на таких, де лунають хіти молодості старшої аудиторії або аналітичні програми на теми економіки, політики.

Не зайвою буде і реклама у недорогих друкованих виданнях (порадниках здоров’я, газетах для дачників, виданнях для пенсіонерів). Цим каналом можна подавати не тільки стандартні рекламні повідомлення, але й замовні статті рекламного характеру, рекламну інформацію у вигляді “питання-відповідь” тощо.

Інтернет-реклама також може піти на користь продажам, адже зараз пенсіонери залюбки опановують комп’ютер та Мережу. Згідно з дослідженням компанії Inmind на замовлення Інтернет асоціації України, частка користувачів старше 45 років складає біля 20% від загальної кількості активних інтернет-користувачів. Хоча така цифра і не вражає – обов’язково виділіть хоча б 5% рекламного бюджету на цей канал.

При просуванні товарів для старшої аудиторії не забувайте про BTL. Особливо, якщо марка нова і необхідно завоювати свою аудиторію покупців. Можливість спробувати на смак (протестувати, побачити, як товар працює) є дуже важливим кроком для встановлення довіри покупця «третього віку» до запропонованого товару.

«Консалтинг в Україні» радить не забувати про чесність у процесі просування товарів, адже аудиторія 50+ − це саме ті люди, які мають чималий життєвий досвід і добре вміють аналізувати інформацію.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.