Причини, що заважають вам знайти роботу

Ви в пошуку нового місця роботи вже тривалий час, але ваші дії досі не завершилися сакральними словами працедавця: “Коли ви можете розпочати?” Що ви робите не так? Варто продовжувати пошук далі за старою схемою чи кардинально змінити стратегію? Можливо, існує низка причин, що заважають вам знайти омріяне місце, але ви про них навіть не здогадуєтеся? Спробуємо розібратися разом.

1. Низька активність

Якщо ви шукаєте роботу в “лінивому” темпі, розсилаючи кілька резюме на тиждень, навряд ви отримаєте достатню кількість запрошень на співбесіди, щоб оперативно знайти роботу.

Звісно, все залежить від сфери діяльності, адже ні для кого не секрет, що кількість шукачів на одну вакансію, приміром, юриста чи працівника банківської сфери сягає кількох десятків, натомість агроном або швачка можуть знайти роботу за лічені дні – за такими фахівцями працедавці самі стають у чергу.

До речі, згідно з даними порталу hh.ua, українські офісні працівники в середньому витрачають на пошук роботи 2-3 місяці. Такими є дані станом на кінець минулого року. Втім, ще два роки тому шукачі витрачали до 6 місяців.

Тож проаналізуйте статистичні дані українського ринку праці і визначте, чи є ваша спеціальність затребуваною. Якщо висновки невтішні – помножте свої зусилля в пошуку роботи на сто, розпочинаючи свій день з перегляду свіжих вакансій на кількох найпопулярніших сайтах пошуку роботи і розсиланню десятків резюме. Зробіть пошук роботи своєю основною зайнятістю.

2. Невикористані можливості

Чимало шукачів не використовують всі можливості пошуку роботи сповна, зупиняючись, приміром, лише на розміщенні самотнього резюме на одному сайті. Або навіть не роблять цього, лише розсилаючи резюме на оприлюднені вакансії, чим створюють собі суттєві перешкоди на шляху пошуку роботи.

Здебільшого сервіси пошуку роботи дозволяють розмістити кілька резюме, але не всі розуміють, навіщо використовувати таку можливість. Швидш за все, є різні варіанти роботи, які ви розглядаєте як бажані. Так, професії секретаря, офіс-менеджера, адміністратора, діловода, архіваріуса і навіть помічника депутата мають чимало спільного. Тож, переосмисливши свій фах, ви можете неабияк збільшити свою присутність на ринку праці, розмістивши окремі резюме на кожну прийнятну варіацію.

Втім, не варто оприлюднювати всі резюме одночасно – розподіліть їх на кілька днів, щоб охоплення було більш ефективним.

Інша можливість, якою часто нехтують – оновлення резюме. Сайти пошуку роботи надають можливість актуалізувати своє резюме, оновивши його дату, завдяки чому воно піднімається в пошуку по базі, тож більше працедавців мають змогу його побачити.

Пам’ятайте, менеджери з пошуку персоналу поважають свій час, тож не вишукуватимуть вашу анкету з-поміж інших місячної давнини, а полюбляють “свіженьке”. Тільки так можна бути певним, що шукач активно шукає роботу саме зараз.

3. Неуважність до деталей

Абстрагуйтесь і перегляньте своє резюме уважно. Чи проглядається за лаконічними рядками резюме ваша особистість? Чи може по ньому рекрутер скласти враження про риси вашого характеру? Вашу мотивацію? Надайте своєму резюме “обличчя”: розмістіть відповідне фото, розгорнуто зазначте мету пошуку роботи, не соромтеся наприкінці написати кілька слів про свої особисті якості, уникаючи банальних штампів.

Не забувайте про супровідний лист, в якому вказуйте, на яку посаду в певній компанії ви претендуєте, на що очікуєте, чому вирішили надіслати своє резюме саме туди, чим ви можете бути корисні тощо. Не бійтеся бути собою і говорити про себе. Це свідчитиме про те, що ви не просто відіслали резюме “на автоматі”, а виявили зацікавлення до конкретного працедавця, і вам не все одно, де працювати.

По можливості адаптуйте резюме під кожну вакансію, щоб воно було максимально релевантним: викреслюйте зайві рядки, розписуйте в подробицях відповідний досвід. Якщо необхідного досвіду не так багато, зробіть акцент саме на супровідному листі, наголосивши, чим ви можете бути корисні для компанії.

4. Ігнорування соціальних зв’язків

Часто компанії не поспішають відкривати нову вакансію, а шукають потрібну людину за допомогою внутрішніх ресурсів. Так, чимало працедавців преміюють своїх працівників, які допомогли підшукати нового працівника, запросивши на співбесіду свого друга або знайомого з відповідними фаховими навичками. Таким чином і працедавці, і шукачі уникають ситуації “кіт в мішку”, адже обидві сторони можуть задати “посереднику” уточнюючі питання, щоб впевнитися в правильності свого вибору.

Тож активно використовуйте соціальні зв’язки для пошуку роботи, адже друг навряд порадить вам компанію з агресивним начальством чи складними взаєминами в колективі. Повідомте своїх рідних, друзів і знайомих, яку роботу ви шукаєте, особисто чи в соціальній мережі. Не бійтесь бути нав’язливими, адже соціальні зв’язки можуть подарувати вам справді унікальні можливості реалізації своїх навичок.

Звісно, це не всі причини, які можуть вам заважати в пошуку роботи. Шукайте більше інформації на сторінках інтернет-журналу “Консалтинг в Україні” за тегом “персонал”.

Юлія Куцай