Основні прийоми переконання

умение убеждатьЧи не щодня ми стикаємося з низкою ситуацій, у яких нам доводиться відстоювати свою думку, сперечатися та переконувати. «Консалтинг в Україні» підготував для вас ефективні прийоми переконання. Особливо цікавими вони будуть для тих, хто працює у сфері продажів.

Перш за все, щоб ефективно переконувати, потрібно налагодити з опонентом хороший контакт. Щоб сподобатися співбесіднику, будьте з ним щирі, відкрито посміхайтесь, намагайтеся спрямовувати розмову у бік його інтересів, а також не забувайте його слухати, не перебивайте. Налагодити контакт допоможе маленький, проте ефективний прийом: час від часу звертайтеся до людини на ім’я.

Дуже важливо не провокувати людину, яку ви вирішили переконати, адже переконувати – не означає сперечатися.

Згідно з «правилом Гомера», послідовність аргументів у викладі має величезне значення. Потрібно під час підготовки до розмови виокремити групи аргументів: середні та сильні. Слабких аргументів краще не озвучувати взагалі. У процесі переконання використовуйте наступний порядок аргументації: сильний аргумент-середній-найсильніший.

Ще один прийом переконання – «правило Сократа». Щоб отримати ствердну відповідь на важливе для вас питання, поставте співбесіднику перед ним два простих питання, на які він з високою вірогідність відповість «так».

Встановлено, що коли людина говорить або ж чує «так», в її кров надходять ендорфіни, внаслідок чого людина розслаблюється, в неї покращується настрій і їй легше відповісти на третє питання також ствердно. Слово «ні» провокує виділення адреналіну, скеровуючи людину на протистояння.
Запам’ятайте, що два питання, які ви ставитимете перед третім, повинні бути короткими та простими, щоб не забрати в опонента багато часу.

Під час ведення розмови приділяйте увагу своїй дикції, голосу, міміці і жестам. Під час підготовки потренуйтеся перед дзеркалом, надиктуйте приблизні репліки на диктофон і послухайте, як звучить ваша мова. Велике значення має виразність мови, відсутність у ній слів-паразитів, правильна розстановка логічних наголосів.

Якщо ви підійдете до підготовки та проведення переконуючої розмови з усією серйозністю, ваші шанси на успіх значно підвищаться. Також вам буде цікаво дізнатися, як отримати бажане за кілька хвилин.