Прийоми самомотивації

МотивацияВ основі будь-якої успішної діяльності покладена мотивація. Щоб досягнути чогось, потрібно знати кінцеву мету і що за нею стоїть. Навіть найдосвідченіший фахівець рано чи пізно стикається з браком мотивації.

Більш пасивні особи очікують, доки їх мотивують ззовні: начальник, колеги, родичі, друзі. Але, на наш погляд, значно ефективнішими є прийоми самомотивації. Отже, як ефективно мотивувати себе?

1. 0+0=0. Запам’ятайте, що нічого не буває з нічого, тому одразу налаштуйте себе, що для досягнення серйозної мети потрібен час. Більш того − активна діяльність. Можна багато говорити, але не зробити нічого, що справі зовсім не допоможе. Саме тому покінчіть з лінню раз і назавжди!

2. Вчитися, і ще раз вчитися! Інший дієвий спосіб мотивувати себе − це не припиняти вчитися. Ознайомлюйтеся з досвідом інших людей, які також йшли у напрямку до мети, схожої на вашу. Якщо ваша мета пов’язана з кар’єрою − тримайте руку на пульсі змін у професії. На той час, коли ви випустилися з університету − ваші знання вже застаріли на добрий десяток років, адже ні для кого не секрет, що освітні програми відстають від потреб виробництва щонайменше на 5 років.

3. Знайдіть собі кумира. Якщо ви прагнете успіху – ніколи не рівняйтеся на гірших. Також не порівнюйте свої досягнення з досягненнями своїх однокласників/одногрупників/колег/родичів, адже шлях кожної людини − унікальний і ніхто не може передбачити, що станеться завтра. Орієнтуйтеся на успішних бізнесменів, справжніх фахівців своєї справи, вивчайте їхні історії, думайте, як вони мислили, мотивували себе у складних життєвих та економічних ситуаціях. Але ніколи нікому не заздріть.

4. Вмійте програвати. Немає такої людини, яка б ніколи не терпіла невдач. Невдачі – це абсолютно нормальне (і навіть корисне!) явище, яке є спільним для усіх країн, націй, соціальних прошарків і професій. Не опускайте руки, якщо все йде не так, як вам того хотілося, адже вміння програвати − ознака сильної особистості.

5. Уникайте песимістів. Оскільки всі люди різні, не виключено, що знайдуться персонажі, які розповідатимуть вам “страшні історії”, що Петро з сусіднього під’їзду збанкрутував у тій сфері, у якій ви плануєте відкрити власний бізнес. Або донька двоюрідної тітки вашого брата не може знайти роботу з двома вищими освітами, отже − на ринку праці зараз криза. Намагайтеся уникати людей, які створюють негативний настрій і “ставлять хрест” на ваших починаннях. Більш того, оточіть себе людьми, які віримуть у вас і підтримуватимуть.

Звичайно, способів самомотивації існує безліч. Якщо ви бажаєте поділитися ними на сторінках інтернет-видання “Консалтинг в Україні”, надсилайте свої ефективні прийоми мотивації на адресу. Згодом ця стаття буде доповнена вашими варіантами!

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.

Пропонуємо вам переглянути цікаві цитати щодо самомотивації: