Пристрої з wi-fi можуть зрости в ціні

Вже зовсім скоро слід очікувати на подорожчання електронної техніки. Мова йде про про пристрої, які обладнанні модулями Wi-Fi.

Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації ініціювала введення додаткової плати при ввезенні до України відповідного обладнання, це нововведення може вступити в дію уже через три місяці.

Зокрема, планується, що пристрої, які містять Wi-Fi модулі будуть включені до переліку товарів, при імпорті яких буде обов’язковим отримання дозволу від Українського державного центру радіочастот.

При цьому це нововведення стосуватиметься усіх без винятку українців, які ввозитимуть на територію країни пристрої, що підтримують Wi-Fi, чи то спеціалізований роутер, чи звичайний смартфон. Платити доведеться за будь яку техніку з Wi-Fi – бездротові клавіатури, мишки, принтери, навіть 3D-окуляри.

Відповідний документ – дозвіл, який коштуватиме 10 гривень за один пристрій, необхідно буде купувати, якщо ви маєте намір ввести більше чотирьох ґаджетів, у яких серед переліку характеристик є модуль Wi-Fi.

Пояснення такого кроку зі сторони Нацкомісії з регулювання зв’язку та інформатизації таке: стверджується, що інтенсивне розповсюдження техніки з Wi-Fi негативно впливає на якість послуг бездротового доступу до Глобальної мережі, які надаються українськими інтернет-провайдерами.

Найбільше “засмічують” діапазон роботи Wi-Fi радіосигнали з домашніх роутерів.
Разом з тим, жодних планів як саме збираються “очищувати” діапазон Wi-Fi і, відповідно, покращувати якість послуг доступу до Мережі, повідомлено не було.