Держземагентство відкрило доступ до публічної кадастрової карти

КадастрЗа даними прес-служби Державного земельного агентства, з 2 січня 2013 року кожен може ознайомитися з публічною кадастровою картою за адресою map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta. Загалом публічна кадастрова карта є лише елементом Національної кадастрової системи, запуск якої також запланований на початок поточного року.

У публічній кадастровій карті можна побачити електронну карту всієї площі України, її кордони, кордони областей, районів, населених пунктів, інформацію про земельні ділянки без доступу до персональних даних власників.

Зараз надається доступ до бази даних кадастру для організаціям, що здійснюють землевпорядні роботи (ліцензіатів), банкам для забезпечення кредитних операцій, іпотечним установам, нотаріусам.

До створення кадастрової системи вся інформація про земельні ділянки зберігалася в районних управліннях земресурсів у паперовій формі, що спричиняло велику кількість зловживань з боку посадовців, а також корупційних дій та махінацій із землею.

Спеціалісти земельного відомства при створенні кадастру застосовують картографічну технологію, яка містить десятки характеристик ділянки землі та надає найбільш точні та рентабельні модуси для описів ділянок.

Електронні дані Держземагентства надають повну картину ресурсів України, що сприятиме ефективній міжвідомчій взаємодії з ведення лісового, водного, містобудівного та інших галузевих кадастрів. Таким чином, простіше контролювати ресурси та управляти ними.

За словами Сергія Тимченка, голови Державного земельного агентства, новий кадастр є автоматизованим, високотехнологічним та повністю прозорим. Оскільки Україна є однією з останніх країн у Європі, яка розробляє національну кадастрову систему, розробники системи змогли використати у своїй роботі найкращим програмним забезпеченням та обладнанням.

Нагадаємо, вартість розробки кадастру обійшлася майже у 50 млн доларів. У процесі розробки кадастру була виконана аерофотозйомка, збудовано 2 центри обробки даних, створена індексно-кадастрова карта України, проведений зв’язок у всіх регіональних офісах тощо. Кошти на розробку кадастру були виділені як позикові Світовим банком.