Реклама і піар – у чому різниця?

ПіарДуже часто у підручниках з реклами пишуть, що піар є частиною реклами, у підручниках з піару − навпаки. Де ж та тонка межа, яка відділяє рекламу від зв’язків з громадськістю?

Перш за все, функції реклами − повідомити потенційним покупцям про той чи інший товар і змусити його купити. Але відкрита реклама найчастіше безсила, коли постає питання іміджу компанії. Тут на арену виходять інструменти піару.

Щодо цільової аудиторії, на яку розрахована реклама − зазвичай це чітко обумовлена аудиторія потенційних покупців, натомість піар спрямований на ширшу аудиторію (приміром, на думку суспільства загалом), зокрема на такі специфічні групи, як працівники самого підприємства чи ключові фігури у тій чи іншій сфері бізнесу, представників сфери політики абощо.

Якщо компанія лише інструментами реклами здійснюватиме своє просування − навряд їй повірять, адже довіра до реклами не є високою. Ідеальний піар − це змусити інших говорити про компанію, залучити якомога більше незалежних джерел.

Хорошим прикладом є деякі бренди техніки. Чимало журналів та інтернет-видань самостійно публікують анонси технічних новинок, більшість з таких матеріалів не є замовними.

Особливістю реклами також є те, що від неї можна сподіватися на конкретний результат (збільшення продажів товару чи послуги), адже можна чітко розпланувати, де і як будуть розміщені рекламні повідомленням. Перед піарниками не ставиться мета збільшення продажів, радше − згадок про компаній чи товар у ЗМІ, надання рекомендацій (ефект сарафанного радіо), підвищення рівня довіри до компанії та її продукції тощо.

Сподіваємося, тепер ви точно зможете відрізнити рекламу від public relations, а на десерт пропонуємо переглянути ось цей цікавий ролик, що є яскравим прикладом грамотного піару.