Яка різниця між тренінгом і семінаром?

Швидше за все, вам часто доводиться чути про проведення різноманітних тренінгів і семінарів. Але яка різниця між цими двома формами проведення події?

Зазвичай тренінгом називають такий метод активного навчання, який ставить за мету розвиток знань, умінь та навичок, що дозволяє застосувати теоретичні знання на практиці безпосередньо під час події.

“Батьком” тренінгу можна сміливо назвати відомого педагога і психолога Дейла Карнегі. Саме він у 1912 році заснував центр Dale Carnegie Training, де до цих пір успішно проводяться тренінги з розвитку навичок публічного виступу, набуття впевненості у собі, комунікації тощо.

Серед основних ознак тренінгу можна виділити наступні: невеликий об’єм теоретичного матеріалу, виконання вправ учасниками; до участі у вправах задіяні всі або майже всі присутні; виявлення та коригування неефективних моделей поведінки учасників тренінгу тощо. Оскільки тренінг передбачає практичну роботу з кожним учасником, кількість присутніх на тренінгу не може бути великою. Зазвичай це 8-15 чол.

Натомість семінаром називають таку форму навчання, в якій теорія тісно пов’язана з практикою. Зазвичай у ході семінару спікер спочатку озвучує теоретичний блок, у якому можуть бути задіяні презентації, ілюстрації, відеоматеріали тощо. Потім учасники обговорюють почуте, задають питання, діляться своїм досвідом.

Основними ознаками семінару є інтерактивність, передача добре структурованої інформації (може бути у формі об’ємних роздаткових матеріалів, програм); активну участь у семінарі може брати лише частина учасників. Кількість учасників семінару може бути як мінімум 30 чол. На семінарах часто ставлять за мету надати учасникам інформацію для застосування у майбутньому, натомість на тренінгах все відбувається «тут і зараз».

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.