Роботу інтернет-магазинів суворо контролюватимуть

Володимир Лапа, голова Держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, виступив з ініціативою посилення вимог до діяльності інтернет-магазинів, що працюють на території України, на законодавчому рівні. Таку інформацію повідомляє УНІАН.

Так, експерт зазначив, що наразі розробляються законодавчі ініціативи, що передбачатимуть жорсткі санкції до магазинів-порушників, навіть блокування доменів.

Майже половина скарг споживачів на неякісні товари і послуги стосується саме сфери інтернет-торгівлі. Клієнти інтернет-магазинів часто зіштовхуються з проблемою повернення продукції, а придбані товари неможливо здати на гарантійне обслуговування тощо.

Пан Лапа відзначив, що магазини, які здійснюють торгівлю через Мережу, повинні дотримуватися базових вимог. Так, потрібно вказувати на сайті назву юрособи, що реалізує продукцію. Так споживачі зможуть поскаржитися до контролюючих органів і домогтися захисту своїх прав.

Нагадаємо, що в 2016 році Держспоживчслужба за підсумками планових і позапланових перевірок виписала штрафів українським підприємствам на суму більше 2 млн грн, з яких до держбюджету було відраховано більше 1 млн грн. За аналізований період відомство розглянуло більш аніж 9 тис. скарг і пропозицій від громадян, з яких 50% було вирішено на користь споживачів.

До речі, стало відомо, що найчастіше українці замовляють в Мережі. Згідно з результатами дослідження Price.ua, найпопулярнішими товарами, які українці купують онлайн, стали смартфони і мобільні телефони.

Так, 27% користувачів українського сегменту Мережі купували ці товари в онлайн-магазинах. На другому місці за популярністю з чималим відривом – автомобільні шини (5,2% покупок), далі – телевізори (4%), планшети (2%) і ноутбуки (2%).