Що гальмує розвиток сучасного бізнесу?

Глобальне дослідження компанії PricewaterhouseCoopers виявило, що більше половини керівників найбільших світових компаній зійшлися на думці, що одним з основних гальмівних факторів розвитку бізнесу є недостатність кваліфікації працівників. Цю тезу підтримали 58% опитаних.

Дане дослідження охопило більше 1300 ТОП-менеджерів компаній у світі і продемонструвало, що другою найбільшою загрозою розвитку бізнесу є відсутність у працівників професійних навичок. На першому місці серед причин, які стримують бізнес − податкові навантаження (63%). Найбільше низькою кваліфікацією працівників стурбовані менеджери в Африці (82% опитаних), на Близькому Сході (69%), а також в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (64%).

Серед респондентів 57% висловили думку, що у наступному році головним завданням уряду має стати створення і заохочення кваліфікованих працівників. Натомість лише 15% опитаних вважають, що уряд їхньої країни робить усі можливе для вирішення цієї проблеми.

Більшість керівників компаній планують зосередити свою увагу на пошуку освічених і талановитих працівників. Окрім того, 61% ТОПів планують у найближчі три роки вирішити проблему з персоналом шляхом збільшення інвестицій у його професійний розвиток. Особливу потребу у кваліфікованих працівниках відчувають такі сфери як металургія, енергетика, будівництво і машинобудування.

45% керівників компаній планують розширення штату, а лише 23% − скорочення працівників. У наступні 12 місяців 77% керівників планують внести певні зміни у стратегії управління персоналом.
До речі, 61% ТОП-менеджерів вважають, що глобальна мобільність кадрів сприятиме підвищенню професіоналізму працівників. Найбільше симпатизують глобальній мобільності керівники Західної Європи (67%).