RTB – майбутнє інтернет-реклами

Незрозуміла абревіатура RTB таїть в собі, на перший погляд, таке ж незрозуміле та складне поняття. RBT – Real Time Bidding або ж аукціон рекламних оголошень в режимі реального часу.

В дійсності ж RTB – це сучасна технологія, завдяки якій інтернет-реклама стає більш ефективною як для рекламодавців, та і для клієнтів – користувачів мережі.

Система інтернет-реклами Real Time Bidding передбачає купівлю та продаж рекламних показів на основі аукціону. Як при звичайному аукціоні, в системі RTB є свої продавці − рекламні майданчики з рекламними місцями, і покупці − рекламодавці.

Рекламодавці не мають можливості брати участь у рекламних торгах напряму, вони зобов’язані користуватися послугами систем з розміщення реклами − Demand Side Platform (DSP), які безпосередньо підключені до RTB. Рекламодавці можуть працювати з DSP безпосередньо або через рекламні агентства.

Ідея такої системи інтернет-реклами полягає в тому, що у момент, коли користувач завантажує веб-сторінку, починається аукціон. RTB система розсилає всім учасникам аукціону запит на показ реклами, за частки секунди DSP система визначає вартість показу для рекламодавця і встановлює ставку.

Вартість показу визначається набором різних параметрів, наприклад, звідки прийшов відвідувач, які у нього стать і вік, контентом самого рекламного майданчика та інше. Переможець аукціону отримує право показати свою рекламу і платить мінімальну ціну, достатню для перемоги.

Переваги такої системи розміщення реклами для рекламодавців є очевидними – це і можливість зекономити на рекламних оголошеннях і більша ймовірність цільового запиту при переході по рекламному оголошенню. По суті RTB – інструмент, який дозволяє значно підвищити конверсію від інтернет-реклами.

З точки зору пересічних користувачів мережі така інтернет-реклама в певній мірі перетворює шкідливий рекламний контент на веб-сайтах в корисні та актуальні пропозиції щодо тих чи інших речей або послуг, які користувач шукав чи шукає в Мережі.

На практиці це виглядає досить просто: приміром, ви хочете купити фотоапарат і шукаєте оптимальну цінову пропозицію. Звісно, ви користуєтесь пошуковими системами.

У момент, коли ви здійснюєте пошук, RTB система збирає про вас дані, які в подальшому вона буде використовувати для визначення того, яке саме оголошення буде для вас актуальним при наступних відвідинах будь-якого сайту, що містить рекламний блок – майданчик, підключений до системи RTB.

Тож у результаті, якщо ви захочете проглянути прогноз погоди, то контекстна реклама, яку ви побачите на метеосайті, буде стосуватися саме фотоапаратів і цілком ймовірно, що вона міститиме дійсно актуальну для вас інформацію.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.