Український ринок ПК продовжує падіння

У III-му кварталі поточного року на українському ринку електроніки зафіксоване скорочення обсягу продажів ноутбуків та персональних комп’ютерів на 13%. Про це повідомляють результати дослідження аналітичної компанії International Data Corporation (Сполучені Штати).

Ринок настільних ПК за цей період скоротився фактично на 20 відсотків (до 220,5 тис. одиниць), а ноутбуків – на 10% з лишком (до 501,9 тис. штук).

Експерти компанії вважають, що така ситуація – загальна тенденція для усього ринку Центральної та Східної Європи. Приміром, в Угорщині поставки персональних комп’ютерів зменшилися на 21,4%, чеський ринок ПК впав на 14,5%, а польський – майже на 8%. У Росії спостерігається скорочення поставок на 0,5%.

Серед країн, які показують найкращу позитивну динаміку, відзначився Казахстан. Тут поставки персональних комп’ютерів та ноутбуків у третьому кварталі 2012 виросли у півтора рази, досягнувши 250 тис. шт.

У повідомленні компанії зазначається, що ринок персональних комп’ютерів у Центральній та Східній Європі за 3 квартал скоротився на 2,1 відсотки, а ринок Західної Європи вже другий рік поспіль стрімко падає. На цьому ринку показники за аналізований період знизилися на 13,6% супроти 10,5% за аналогічний період 2011 року.

В інших країнах також зафіксований спад поставок. Приміром, в Іспанії за цей період ринок настільних ПК скоротився майже на 24%, у Греції – на 23%, у Німеччині – на 17 відсотків, а Великобританія втратила 6,5%.

За сумарним підсумком усіх трьох кварталів український ринок настільних та мобільних ПК показав невелике зростання – майже на 2% (порівняно з аналогічним періодом минулого року). Експерти IDC прогнозують скорочення цього ринку у 2012 році на 2-3%.

Згідно з результатами 1-го півріччя загалом в Україну було поставлено 765 тис. ноутбуків та 377 тис. персональних настільних комп’ютерів.