Ринок праці 2012. Підсумки

Ринок праціЗа повідомленням delo.ua, ринок праці 2012 розвивався прогнозовано та стабільно, зростання на ньому хоч і спостерігалося, проте не було істотним. Попри очікування значного збільшення кількості вакансій у сферах послуг, туристичного та ресторанного бізнесу в зв’язку із проведенням «Євро-2012», цього не відбулося.

Хоча економічна ситуація у країні була нестабільною, в окремих сферах прослідковувалася позитивна динаміка, що відобразилося на зайнятості населення. Серед сфер, що пропонували найбільшу кількість вакансій у 2012 році, рекрутери відзначають IT-індустрію, сферу FMCG (Fast Moving Consumer Goods, товари повсякденного вжитку), фармацевтику, wellness-індустрію та аграрний сектор.

Ринок IT-продукції потребував у 2012 році великої кількості розробників програмного забезпечення, а також спеціалістів наповненню сайтів і їх підтримці. Найбільш затребуваними в IT-секторі виявилися девелопери php, Java і C ++.

Попит на фахівців для аграрного сектору виник, перш за все, через утворення великих холдингів та активний розвиток аграрного ринку.

Кінець літа−початок осені 2012 ознаменувався невеликим зменшенням нових вакансій, що пов’язують з вичікувальною позицією напередодні парламентських виборів. Відкривати нові проекти на набирати на них персонал працедавці не поспішали.

Цікаво, що хоча український ринок праці і перенасичений такими фахівцями як юристи, економісти, бухгалтери, але компанії все ще відчувають потребу у таких спеціалістах, щоправда у фахівцях вузького профілю. Приміром, високо цінуються бухгалтери, що працюють з останньою версією програми 1С та можуть допомогти іншим працівникам покращити свої знання в спеціалізованому програмному забезпеченні.

Найменш активними щодо відкриття вакансій у 2012 році виявилися важка промисловість, роздрібна торгівля, інвесткомпанії та банки.

Найбільш помітною позитивною тенденцією на ринку праці стало поновлення практики навчання та розвитку персоналу. Компанії чимало інвестують у нематеріальну мотивацію своїх працівників, щоб убезпечити себе від кадрової плинності.