Риси успішного керівника

Чимало офісних працівників прагнуть здобути керівну посаду. Здавалося б: і досвід роботи чималий, і професійні навички на висоті, але раптом на керівну посаду назначають не вас, а людину “зі сторони”, яка не має досвіду роботи у компанії. Якими ж критеріями керуються власники бізнесу, обираючи керівників?

Перш за все, претендент на посаду керівника повинен демонструвати свою захопленість роботою та бажання побудувати успішну кар’єру. Тобто,  керівник повинен бути амбітним. Яким би хорошим не був працівник, але якщо він непомітний та тихий – навряд його розглядатимуть як потенційного керівника.

Іншою важливою рисою є вміння організувати роботу команди. Для цього керівник повинен мати набір лідерських якостей, бути харизматичним та впевненим у собі. Авторитет такої людини не повинен викликати навіть найменшого сумніву. Зазвичай лідерські якості майбутніх керівників виявляються ще під час навчання – це старости, громадські активісти, організатори подій.

Ще одним важливим елементом роботи на керівній посаді є … вміння викликати страх. Звичайно, це не означає, що керівник однією присутністю повинен провокувати нервові реакції у підлеглих, але вони повинні чітко розуміти, що невиконання обов’язків буде мати для них певні наслідки.

Чималий досвід роботи у компанії та професійність не гарантують вам керівне місце,  хоча це й видається нонсенсом. Річ у тому, що власники бізнесу ризикують втратити команду працівників через непорозуміння всередині колективу: учора ви були у дружніх відносинах з колегами, а сьогодні – виносите їм догани за запізнення. Навряд така ситуація не викличе бурю не надто позитивних емоцій.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.