Сайт для бізнесу. Як збільшити продажі з сайту?

Интернет-продажиЯкщо ви продаєте з сайту товари чи послуги, подбайте, щоб ваш сайт був максимально ефективним. За дослідженням Forrester Research біля 50% відвідувачів сайту йдуть з нього, якщо не можуть знайти потрібну інформацію.

“Консалтинг в Україні” підготував кілька порад для власників комерційних сайтів. Звичайно, краще врахувати всі ці нюанси ще на етапі розробки сайту, аніж вносити серйозні зміни у вже створений. Отже, на що слід звернути увагу.

1. Дотримання основних правил юзабіліті. Якщо коротко, юзабіліті – це зручність користування сайтом з точки зору потенційного клієнта. Зручна навігація, доступність важливої інформації на сайті, можливість швидко знайти необхідний товар, коректна робота усіх елементів сайту – усе це значно важливіше за “модний” дизайн чи тип системи управління контентом (CMS).

Перевірте, чи ваш сайт відповідає наступним вимогам юзабіліті:

а) шрифти на сайті повинні бути без засічок (екранні шрифти), текст не повинен містити великої кількості жирних, курсивних, кольорових та шрифтових виділень. Підкреслення слів, що не є посиланнями неприпустиме. Також уникайте виділень заголовними літерами.

б) Логотип повинен містити посилання на головну сторінку сайту. Це значно зручніше, аніж просто кнопка “Головна”.

в) Пункти меню повинні бути продуманими. Для комерційного сайту необхідними є розділи “Про нас”, “Оплата та доставка”, “Гарантія”, “Контакти”. У текстах пунктів надавайте повну та актуальну інформацію.

г) Якщо прокрутка є відчутною, необхідно продублювати основні пункти меню внизу сторінки для полегшення навігації.

ґ) У випадку, якщо сайт має складну структуру, слід винести допоміжне меню у “підвал” сайту (нижня частина, оформлена окремим блоком). Тут можна продублювати основні пункти (групи товарів, ключові послуги) та додати службові (“Реклама на сайті”, “Дистриб’юторам” тощо).Рост продаж

д) Вся основна інформація повинна бути розміщена у “першому моніторі” до прокрутки.

За дослідженнями “батька юзабіліті” Якоба Нільсена, 77% відвідувачів не прокручують сайт при першому відвідуванні. Але це не означає, що верхню частину сайту потрібно перевантажувати матеріалами. Спробуйте розмістити їх таким чином, щоб користувач зрозумів, куди він потрапив і що пропонує сайт.

е) Наявність пошуку на сайті є дуже важливою. Перевірте, чи не є поле для введення пошукового запиту занадто коротким, оптимальною є ширина у 30 символів.

2. Не ігноруйте SEO. Пошукова оптимізація є чудовим помічником для сайтів, що продають товари або послуги. Особливо важливою є оптимізація текстів.

а) Тексти сайту повинні бути унікальними. В ідеалі весь контент сайту повинен бути унікальним: відеоматеріали, графіка. Кожна сторінка сайту повинна містити 2-3 тис. знаків унікального тексту.

б) Обов’язково складіть семантичне ядро сайту – сукупність усіх можливих пошукових запитів, за якими відвідувач може зайти на ваш сайт. Для цього використовуйте службу Google Adwords або Yandex Wordstat.

в) Використовуйте ключові запити з семантичного ядра при підготовці текстових матеріалів для сайту. Дотримуйтеся правила 5% концентрації ключових слів у тексті.

3. Обов’язково застосовуйте на сайті прийоми маркетингу. Проводьте конкурси, розіграші, надавайте знижки, пропонуйте супутні товари та послуги тощо. Намагайтеся, щоб кожен клієнт відчув до себе увагу.

4. Розвивайте соціальні мережі, інтегруйте плагіни соцмереж на сайт, розташовуйте кнопки не лише біля текстових матеріалів, але й біля товарних позицій. Регулярно оновлюйте профілі соціальних мереж, спілкуйтеся з покупцями, гідно відповідайте на скарги та зауваження.

Цей матеріал є продовженням серії статей “Сайт для бізнесу”. Також вам буде цікаво дізнатися, що слід враховувати при створенні нового сайту.

Автор: Юлія Куцай, ексклюзивно для “КвУ”
Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал та згоди автора карається законом.