Сайт для бізнесу. З чого починати?

ІнтернетНині сайт є потужним рушієм бізнесу, адже найпростіший спосіб дізнатися про товари чи послуги – ввести тематичний запит у рядок однієї з пошукових систем та проглянути кілька сайтів відповідної тематики.

Паперові бізнес-довідники та класичні періодичні видання вже фактично відійшли у минуле, тому, якщо ваш бізнес не має свого представництва в Мережі – або вам дуже пощастило і про вас знають усі, або ж ви не сприймаєте можливості вебу всерйоз.

Надважливою особливістю цифрового світу є стрімка динаміка змін у ньому, тому ті принципи роботи сайтів, які були актуальними кілька років тому, вже встигли припасти «товстим шаром пороху». Швидкі зміни пов’язані, перш за все, з тим, що з кожним днем кількість сайтів у Мережі зростає, адже інтернет стає все доступнішим, а безоплатні платформи дозволяють створити сайт або блог навіть без спеціальних технічних знань.

За даними моніторингової компанії Netcraft, станом на вересень 2012 року в Мережі функціонувало 620 млн сайтів та блогів. Зрозуміло, що у кожному секторі вже є свої «ветерани» − потужні сайти, що мають ядро постійних відвідувачів, «авторитет» серед пошукових систем, регулярно оновлюються, просуваються різними способами (реклама, інструменти SEO, SMM, SMO та ін.). Тому потрапити навіть у ТОР-10 за результатами висококонкурентних запитів (приміром, «аудит київ») буде ой як непросто.

У компаніях, які активно розвивають інтернет-напрям свого бізнесу обов’язково є хоча б кілька фахівців (а часом і цілі відділи), що займаються підтримкою, наповненням, розвитком та супроводом сайтів. Звичайно, все більш-менш зрозуміло, коли ваша компанія пропонує товари. Вочевидь, вам потрібен інтернет-магазин, людина для наповнення сайту товарними позиціями, веб-майстер, менеджер по роботі з клієнтами, допоміжний персонал та потужна рекламна кампанія.

З сайтами, які пропонують послуги – ситуація дещо складніша. Чимало компаній не мають чіткого прайсу на надання тих чи інших послуг або ж не воліють його оприлюднювати. Тому потенційний замовник повинен обирати інші орієнтири. Серед таких орієнтирів може бути якісний, цікавий, візуально привабливий та навігаційно зручний сайт. Адже непродуманий сайт з помилками, розміщений на безкоштовному хостингу свідчитиме про те, що компанія шкодує грошей на сайт або ж її справи йдуть зовсім кепсько.

Загалом просування послуг більш тривале у часі та має ряд особливостей: це і довіра до вашого бренду, наявність задоволених клієнтів, професійність працівників тощо. Звичайно, правильно розроблений сайт може стати дієвим інструментом та допомогти бренду вашої компанії здобути впізнаваність у Мережі.

Найважливішим етапом створення будь-якого сайту є початковий етап – його концепція, зокрема структура, продуманість навігації та наповнення. Саме тому дуже важливо мати працівника (менеджера проекту), який дуже добре розуміється на сайтах та зможе ставити правильні завдання розробникам і контролювати їхню роботу.

Власне, розробка сайтів є каменем спотикання для багатьох невеликих фірм. Замовляти сайт у веб-агенції часто досить дорого, а наймати розробника самостійно – немає гарантій, що сайт буде виконаний якісно. Наша порада – не сподівайтеся, що дорогий сайт є гарантією результату.

Тобто, сам по собі новий сайт є просто оболонкою з базовим наповненням, над яким слід працювати як мінімум півроку для досягнення відчутного результату у вигляді відвідувачів з пошукових систем та відгуку (продажі, замовлення послуг, зацікавленість брендом). Отже, перш аніж ви замовите створення сайту, виділіть робочі місця для фахівців, які його наповнюватимуть та супроводжуватимуть.

Про те, як правильно розробити структуру сайту, на які моменти слід звернути увагу при його наповненні, супроводі та розвитку – читайте у наступних статтях серії матеріалів “Сайт для бізнесу”.

Автор: Юлія Куцай, ексклюзивно для “КвУ”

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал та згоди автора карається законом.