Що очікує на економіку України у 2014 році?

Нещодавно компанією EY, що раніше була відома як “Ернст енд Янг”, було опубліковане дослідження під назвою “Прогноз швидкозростаючих ринків”.

Згідно з даними прогнозу, у наступному році вітчизняна економіка покаже приріст у 3,9%. Але, попри позитивний показник, темпи економічного зростання будуть одними із найнижчих серед країн, ринки яких активно розвиваються.

До таких країн експерти EY зарахували двадцять п’ять країн, які відповідали трьом наступним параметрам: стратегічна важливість для бізнесу; велика економіка і порівняно велика кількість населення; вони показують швидкий економічний приріст і  потенціал для достатнього зростання.

Саме завдяки швидкому зростанню своїх економік ці країни вже мають відчутну частку у світовій економіці. Серед них лідерами є країни групи БРІК.

Україна за середньорічними темпами зростання економіки за десять років (з 2002 по 2012) є аутсайдером групи країн, що швидко розвиваються, адже демонструє результат, що ледь перевищує 3%. Повільніше за Україну за ці десять років зростала лише Чехія і Мексика.

Дослідники схиляються до думки, що за підсумками поточного року Україна продемонструє зростання економіки всього на рівні 0,3%, а причиною цього стануть невеликий притік інвестицій і слабкий експорт товарів. Втім, вже за рік Україні пророкують непогані результати – 3,9%, а у 2015-2016 роках – майже 4,5%.

Серед факторів, що сприятимуть поліпшенню економічної ситуації – відновлення експорту продукції до РФ та країн Євросоюзу, але позитивному сценарію можуть стати на заваді політична нестабільність та президентські вибори.