Що таке бренд і брендинг

БрендНа сторінках інтернет-журналу “Консалтинг в Україні” ми вже з’ясували, що таке реклама, чим вона відрізняється від піару, що таке маркетинг. Сьогодні ми з’ясуємо, що таке бренд і брендинг.

З англійської слово brand перекладається як “торгова марка”, “торговий знак”. У маркетингу під брендом розуміють сукупність інформації про компанію, послугу чи продукт, а також як юридично захищену та легковпізнавану символіку продукту або ж виробника.

Іншими словами, бренд – це символічне втілення інформації, що включає: назву, товарний знак, логотип, певні візуальні елементи (шрифти, кольорову гаму, символи). За умови успішного просування бренду компанії (товару, послуги) в аудиторії виникає певний набір асоціацій та очікувань, що пов’язані з ним.

Важливо запам’ятати, що брендом може бути фактично що завгодно: товар, послуга, бізнес, організація, споруда, людина.

У свою чергу, брендинг – це така маркетингова діяльність, що націлена на формування в аудиторії потенційних і наявних споживачів довготривалої симпатії до бренду. Брендинг реалізується за допомогою дії на аудиторію шляхом вибору товарного знаку, упаковки (товару), комплексу рекламних звернень. Усе це покликано виділити певний бренд на фоні конкуруючих, створивши його якомога привабливіший образ.

Основою брендингової діяльності є визначення унікальних якостей товару чи послуги, адже без цього виділити його на фоні сотень подібних товарів фактично неможливо.

Якщо оцінювати зовнішню структуру бренду, то вона складається з назви, графічної частини (логотипу), а також слогана (рекламна фраза), але для успішного брендингу замало реалізувати лише ці елементи, адже брендинг включає формування кола асоціацій, образів, очікувань.

Мета брендингу – це не лише популяризція товару чи послуги з метою отримання швидкого прибутку, але й важлива інвестиція в майбутнє бренду. Якщо у кола споживачів сформується чітке уявлення про бренд як про престижний/корисний/доступний тощо – надалі бренд потребуватиме значно менше вкладень у рекламу, це також сприятиме підвищенню акціонерної вартості компанії. Так, потужним брендам не страшні ані економічна нестабільність, ані найстрашніші кризи.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.