Що заважає ефективній роботі і як подолати перешкоди

Звичайно, неприємності на роботі бувають у кожного, але що робити, якщо все частіше вас переслідує думка, що варто все покинути і піти? Можливо, справа в тому, що у роботі ви зіштовхуєтеся із певними перешкодами, які не можете розпізнати?

Неабияк ефективній роботі заважає відсутність планування, адже відкладання справ, що потребують вирішення, на “потім” приводить до нервової напруги, відчуття, що над вами постійно щось “висить”.

Може статися, що справи накопичаться саме у той момент, коли невирішені питання стануть критичними і вам видасться, що ви не справляєтеся з роботою і це взагалі не ваша компанія/посада/фах. Щоб цього не сталося, намагайтеся не запускати частини роботи: вчасно відповідайте на е-мейли, виконуйте обіцянки, дані колегам тощо.

Якщо ви щоранку прокидаєтеся з негативними відчуттями, вас пригнічує лише факт того, що потрібно йти на роботу, подумайте, що саме вас гнітить. Можливо, ви дуже стомлюєтеся по дорозі на роботу, тому розпочинаєте свій день з поганого настрою. Або ж ви стали жертвою синдрому хронічної втоми.

Можливо, у колективі панує несприятлива атмосфера і вам погано від однієї думки, що з цими людьми доведеться провести черговий день свого життя. Якщо настав час змінити роботу, не бійтеся собі у цьому зізнатися. Поставте собі термін для прийняття остаточного рішення, адже спонтанні рішення не завжди правильні.

На заваді ефективній роботі може стати надлишковий перфекціонізм, коли ви берете на себе купу справ і намагаєтеся все зробити ідеально, думаючи, що ніхто не зробить це краще за вас. Звичайно, працедавець буде лише радий навантажити вас додатково, але навряд це призведе до чогось хорошого, тому вчасно делегуйте відповідальність, щоб уникнути перевантаження.

Не забувайте, що ідеальних людей не існує, тому не намагайтеся всім подобатися, погоджуючись з усіма проханнями колег. Часом стати більш ефективними допомагає просте слово “ні”.
Дізнайтеся також, як підвищити ефективність своєї роботи.