Секрети ефективної бесіди

РазговорВміння вести бесіду зі співрозмовником є настільки ж важливою навичкою, як і вміння публічно виступати чи переконувати. Саме бесіда допомагає знайти порозуміння з оточуючими, завести нових друзів та підтримувати широке коло корисних зв’язків.

Окрім того, секрети ефективної бесіди є незамінними для тих, хто працює з великою кількістю людей, а особливо – у сфері продажів. У продажах бесіда допомагає виявити потребу клієнта, зрозуміти його проблему та надалі запропонувати йому її вдале вирішення за допомогою товару чи послуги, які ви представляєте. Не менш корисними навички ефективної бесіди будуть і для менеджерів з підбору персоналу, психологів, тренерів, консультантів та ряду інших «публічних» фахівців. Отже, хто ж він – цікавий співрозмовник?

Навряд є секретом, що найцікавіший співрозмовник – це той, хто вміє вислухати, адже кожній людині ближчі її власні проблеми, аніж проблеми навіть найближчого друга. Прекрасний спосіб завоювати прихильність співрозмовника – проникнутися його темою, з цікавістю вислухати, задаючи уточнюючі питання. Не завадить час від часу й експресивна реакція на той чи інший вислів співрозмовника. Звичайно, всі елементи бесіди повинні бути максимально природними, тому, навіть якщо перед вами не ваш найкращий друг – постарайтеся бути максимально щирими та приємними у розмові.

Якщо бесіда є елементом продажів, клієнт завжди повинен говорити більше, а ваше завдання – спонукати його до розповіді, задаючи питання, що передбачають повну розгорнуту відповідь. Уникайте таких питань, на які співбесідник може просто відповісти «Так» або «Ні».

У випадку, якщо у бесіді вам необхідно зайняти активну позицію та втримати увагу співрозмовника, розвивайте свої навички оратора. Звичайно, якщо ви переконуєте одну або кількох осіб – потрібно не перестаратися з гучністю, а от для публічних виступів зміна темпу мовлення, гучності, використання промовистих влучних пауз, прийоми активізації уваги аудиторії будуть надзвичайно корисними.

Не забувайте враховувати специфіку співрозмовників, з якими проводите бесіду або публічний виступ. Так, лексика фахівців з реклами значно відрізнятиметься від лексики бухгалтерів або IT-фахівців.

Якщо ж ви просто бажаєте стати приємним та цікавим співрозмовником у колі друзів – завжди будьте у курсі економічних та культурних подій у світі та цікавтеся тією низкою тем, які зазвичай обговорює ваша компанія. Якщо ви поставитеся до цього завдання усвідомлено – успіх не змусить себе довго чекати!

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.