Секрети ефективних фірмових слоганів


СлоганФірмовий слоган
– це оригінальний лаконічний девіз (гасло), який максимально відображає кредо фірми, основні засади її діяльності та забезпечує послідовне проведення рекламних кампаній.

За допомогою продуманого слогана можна значно покращити впізнаваність фірми та забезпечити стійкий інтерес до її бренду. Саме тому рекламні слогани повинні легко запам’ятовуватися та створювати певний настрій.

Загалом рекламні слогани поділяються на іміджеві та товарні. Звичайно, якщо потрібно гідно представити філософію компанії чи бренду, для цього підійде перший вид слоганів. Товарні слогани покликані стимулювати продажі, тому найчастіше апелюють до унікальної торгової пропозиції товару і можуть бути римованими, містити орфографічні помилки для привернення уваги, будуватися на грі слів абощо.

Зупинимося на основних правилах створення рекламних слоганів для компаній. Для початку слід проаналізувати загальну ситуацію: чи має компанія свій фірмовий стиль, яку роль повинен виконувати рекламний слоган (самостійну чи підсилюючу), по яким каналам буде проводитися рекламна кампанія фірми тощо.

Фірмовий слоган неможливо створити на «порожньому місці», покладаючись винятково на свій смак. Щоб рекламний слоган справді був влучним, слід уважно проаналізувати цільову аудиторію, вивчити особливості її сприйняття.Рекламный слоган

Виділимо основні правила написання фірмового слогана:

1. Виділіть основні риси компанії, її характеристики та особливості і підберіть ряд слів, які відображають їх якнайкраще.

2. Проаналізуйте фірмові слогани компаній з вашого сегменту та з сусідніх. Оберіть десяток найбільш популярних гасел та спробуйте визначити, що їх об’єднує. Прикладами вдалих слоганів можуть слугувати такі: «Є ідея – є Ікея», «Перший для Вас» (Erste bank), «Банк можливостей» (Bank of America), «Life’s good» (LG) тощо.

3. Уникайте малознайомих та складних слів, адже справді ефективний рекламний слоган повинен бути максимально зрозумілим.

4. Не перевантажуйте слоган великою кількість слів, постарайтеся висловитися за допомогою 2-4.

5. Пам’ятайте, що тире у рекламному слогані сприймається значно краще за двокрапку. Наприкінці слогана не слід зловживати знаками пунктуації, особливо поєднанням знаків оклику та питання.

6. Не забувайте про оригінальність та почуття гумору. Якщо компанія є прогресивною та планує просувати свій бренд оригінальним способом, спробуйте відобразити це у слогані.

7. Обережно ставтеся до заголовних літер у рекламному слогані, адже таке написання має дещо агресивний характер. Подумайте, як сприйматиметься такий слоган на різних рекламних носіях (буклетах, листівках, календарях, у друкованих виданнях, на інтернет-сторінках тощо).

8. Якщо рекламний слоган не планують озвучувати у теле- та радіоефірі, приділіть додаткову увагу візуальному сприйняттю шрифту. Бажано не використовувати рукописні шрифти з вензелями, адже, попри розкішний вигляд, вони складно читаються. Віддавайте перевагу прямим рубленим шрифтам без засічок.

9. Фірмовий слоган, який буде транслюватися на телебаченні та радіо обов’язково повинен бути милозвучним. Тут неабияк допоможуть поради професійного консультанта, який проведе фонетичний аналіз слогана.

10. Люди найкраще запам’ятовують емоції, тому прослідкуйте, щоб ваш слоган створював певний настрій у цільової аудиторії (звичайно, позитивний). Для цього залучайте такий метод тестування слоганів як фокус-група.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.