Середня зарплата по Україні зросла

У травні поточного року середня заробітна плата по Україні зросла на 0,6% (на 20 грн) порівняно із квітнем і склала 3 253 грн. Такі дані повідомляє Державна служба статистики України.

У квітні середня зарплата складала 3 233 грн. Якщо ж порівнювати цьогорічний показник з показником за аналогічний період минулого року, то середня зарплата в Україні зросла на 7,9%.

У той же час кількість найманих працівників у травні поточного року (порівняно із квітнем 2013) зменшилася до 10 млн 169, 3 тис. чол., на 0,3%.

Найвища заробітна плата була зафіксована у фахівців авіаційної галузі і становила більше 11 тис. грн. Друге місце посіли представники фінансового і страхувального секторів − у середньому 6,6 тис. грн. А працівники інформаційної галузі і телекомунікаційної отримують по 4,8 тис. грн. У фахівців транспортної сфери і технічних працівників − по 4,1 тис. грн у середньому.

Найнижча заробітна плата була зафіксована у працівників пошти − усього 2,4 тис. грн. Трохи більше вона становить у сільському господарстві − 2,45 тис. грн.

Якщо аналізувати регіони, то найвищу середню зарплату отримують жителі Києва − 5,1 тис. грн, а на другому місці − Донецька область із результатом у 3,9 тис. грн. Далі − Київська область, Дніпропетровська і Луганська − 3,4 тис. грн.

Найнижча зарплата у тернопільчан і жителів Закарпаття − лише 2,5 тис. грн.