Скільки українців можуть придбати житло

Як повідомляє видання Gazeta.ua, в ефірі радіостанції “Голос Столиці” Андрій Гусельников, віце-президент ліги експертів України, відмітив, що дуже мала кількість українців мають змогу придбати житло.

“Така ситуація є закономірною, − зазначає пан Гусельников, адже всього 10% українців від 45-мільйонного населення країни можуть дозволити собі придбати житлову нерухомість − це малий і середній бізнес”.

За його словами, всі інші − це пенсіонери, працездатне населення із заробітком у середньому 4 тис. грн щомісячно, а також школярі та студенти. А от 10% тих, хто купує житло, віддають перевагу квартирам у новобудовах.

Натомість на ринку оренди житла в столиці українці обирають такий варіант, який вони можуть “потягнути” фінансово, при цьому в основному орендують квартири молоді сім’ї, що приїжджають із регіонів.

Саме через те, що середня заробітна плата по Україні становить 4 тис. грн, на сьогодні житло у ціновій категорії від $300 до $500-600 є найбільш затребуваним і ліквідним на території Києва. Експерт переконаний, що найбільшим попитом серед квартир, що виставлені на продаж, користуються об’єкти економ і бізнес-класу.

До речі, за нещодавнім повідомленням порталу Slando, у липні найдорожчими для оренди у Києві були визнані квартири у Печерському, Шевченківському і Голосіївському районах. Виявилося, що у Деснянському районі столиці знімати квартиру вдвічі дешевше, аніж на Печерську.