Способи підвищення лояльності працівників до компанії

КолективУ веденні успішного бізнесу значну роль відіграє атмосфера у колективі підприємства, ставлення працівників до бренду фірми, те, чи відчувають вони себе міцною командою, яка йде до спільної мети.

Відсутність спільної ідеї, позиція «кожен сам за себе» та нездорова конкуренція може призвести не лише до швидкої плинності кадрів, але й до значного погіршення репутації компанії. Щоб уникнути подібних внутрішніх негараздів, необхідно подбати про підвищення лояльності працівників.

Зазначимо, що лояльність – це позитивне ставлення, прихильність працівників до компанії у цілому, керівництва, колективу; повага до традицій компанії, дотримання корпоративних норм навіть за умови їх неприйняття.

Так, першим кроком до підвищення лояльності є впровадження корпоративної культури, якщо вона досі не сформована. Втім, слід бути обережними у цьому питанні, адже корпоративна культура, впроваджена силоміць, лише погіршить ситуацію.

Для керівництва компанії дуже важливо бути чесними зі своїми працівниками, адже необхідно дотримуватися виголошених принципів: якщо заявлено про демократичні принципи управління, а насправді панує авторитаризм – не дивно, що працівники не будуть задоволені. Тобто, система управління компанією повинна бути чіткою ти зрозумілою, адже колектив почуватиме себе впевненіше, коли всім буде ясно, хто за що відповідальний і на що очікувати.

Не менш важливим є сам бренд компанії, адже для працівників важливо усвідомлювати себе частиною конкурентоспроможної престижної фірми, яка впевнено посідає своє місце на ринку.

Важливо розуміти, що людина йде працювати у компанію не лише заради матеріальної вигоди (згадаймо піраміду людських потреб за Маслоу), тому керівництво повинно забезпечити працівникам можливість бути почутими та поміченими.

Лояльність допомагає підвищити й певний ступінь свободи, що демонструватиме довіру керівництва до своїх підлеглих. До прикладу, можна послабити графік роботи, дозволяючи працівникам самим обирати, приходити на робоче місце о 8, 9 ранку чи о 10.

Звичайно, не слід сподіватися, що професіонали своєї справи будуть працювати чи не задарма, тому достойна заробітна плата є важливим кроком до формування лояльності. Отримуючи привабливу винагороду, працівник відчуватиме, що його на ньому не економлять.

Подбайте також про комфорт в офісі, адже це відіграє дуже важливу роль. Працівник, який почуває себе зручно на робочому місці, матиме хороший настрій та працюватиме ефективніше. Приміром, дозвольте працівникам облаштувати своє робоче місце так, як вони цього бажають. Зверніть увагу на зручність крісел, адже практично цілий день працівник проводить сидячи.

Невеликі приємності, такі як безкоштовна кава і печиво (соки, молоко, фрукти, комплексні обіди тощо) – допоможуть працівникам відчути, що компанія про них піклується. Окрім того, працівнику не доведеться бігати у пошуках магазину, якщо йому раптом захотілося швидко перекусити.

Щодо конкретних інструментів формування лояльності працівників до компанії, слід виділити наступні: проведення корпоративних тренінгів, виїзних змагань тощо; впровадження внутрішньокорпоративного журналу (газети/сайту); командна робота над конкретним проектом; рейтинги «найкращий працівник місяця», «найкращий працівник року» та ін.

Втім, не слід використовувати подібні інструменти та способи стихійно та всі одразу. Можливість та доречність їх застосування напряму залежить від виду компанії та її можливостей. Наприклад, якщо працівники напряму не працюють з клієнтами, суворий дрес-код навряд допоможе їм почуватися добре.

Також вас можуть зацікавити наступні матеріали:

* Способи нематеріальної мотивації працівників

Матеріальна мотивація. Як знайти золоту середину

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.